Dnes vyšlo 15 článků

OBRAZEM: Šikana v korejské firmě. Zaměstnanec vyfackoval generálního ředitele

V hnúšťanské pobočce korejské společnosti Yura Corporation Slovakia se odehrálo napadení generálního ředitele. Zaměstnanci chtěli opustit směnu, nicméně generální ředitel je údajně nechtěl pustit. A proto se jeden ze zaměstnanců rozhodl řešit situaci násilnou cestou. Udeřil generálního ředitele a zlomil mu brýle.

Ve firmě panuje napětí mezi zaměstnanci a vedením už několik dlouhých týdnů. Téměř tisíc zaměstnanců v podniku na výrobu kabelových svazků do automobilů pracuje asi pět měsíců denně ve dvanáctihodinových směnách.

 „Vedení nám dalo podepsat 400 hodin přesčasů. Řekli, že když smlouvu nepodepíšeme, můžete odejít pryč. A lidé nechtějí přijít o práci,“ vyjádřil se k situaci jeden ze zaměstnanců.

Konflikt nastal v okamžiku, kdy se všichni zaměstnanci rozhodli, že odejdou z práce domů. Jakmile se ředitel dozvěděl o jejich rozhodnutí, zamkl dveře a zůstal u nich stát. Někteří zaměstnanci začali vyskakovat ven z okna. Poté generální ředitel otevřel dveře s tím, že ten, kdo odejde, už se vracet nemusí. Dvacetiletého Pavla Kolesára rozčílilo zejména to, že ředitel ignoroval požadavky zaměstnanců.

markiza01

Zaměstnanci se rozhodli odejít ze směny domů.

 „Přišel jsem k němu. Zeptal jsem se ho, proč je takový k lidem. Pouze odpověděl, že co chci. To mě vytočilo, vybuchl jsem a dal jsem mu facku,“ vyjádřil se nyní už bývalý zaměstnanec společnosti, který dostal výpověď a skončil na policii.

Jakmile Pavel Kolesár udeřil generálního ředitele, ostatní zaměstnanci mu začali tleskat.

markiza02

Pavel Kolesár neudržel své nervy na uzdě

„Já se nechystám nikomu omlouvat. Doufám, že se poučil, jak se má chovat k lidem. Ta facka byla od všech lidí. Nejsou stroje,“ dodal závěrem.

Inspektorát práce v Bánské Bystrici momentálně vyšetřuje několik podnětů zaměstnanců a jedná se především o nadčasové hodiny. Společnost má pobočku také v Rimavské Sobotě. A generální ředitel se odmítl k celé situaci vyjádřit.

Zdroj / Foto: Rimava

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru