Obrazem: Šaolinští mniši zavěšení jako netopýři a další extrémy

V buddhistickém klášteře Šaolin probíhá výcvik nejkomplexnějšího bojového umění na světě. Klášter, který počátek své existence datuje do 5. století našeho letopočtu, nabízí výcvik pověstný hlavně svým extrémním pojetím.

Ačkoli se do tradiční výuky můžou začlenit pouze čínští občané, následujících osmnáct snímků vás nechá alespoň nahlédnout pod její pokličku. Mniši jsou mimo jiné nabádáni k meditaci, rozvíjení vnitřní i vnější síly, různých druhů bojových dovedností se zbraní i beze zbraně a podobně.

Výcvik to samozřejmě není pro všechny. Každý jedinec musí být zejména obrněn neskonalou trpělivostí a pevnou vůlí, aby to nezabalil už na začátku. O určitých fyzických dispozicích ani nemluvě.

shaolin-monks-training-18 shaolin-monks-training-17 shaolin-monks-training-16 shaolin-monks-training-15 shaolin-monks-training-14 shaolin-monks-training-13 shaolin-monks-training-12 shaolin-monks-training-11 shaolin-monks-training-10 shaolin-monks-training-9 shaolin-monks-training-8 shaolin-monks-training-7 shaolin-monks-training-6 shaolin-monks-training-5 shaolin-monks-training-4 shaolin-monks-training-3 shaolin-monks-training-2 shaolin-monks-training-1

Zdroj: memolition.com

 

Komentáře

Nahoru