Dnes vyšlo 15 článků

OBRAZEM: Podívejte se na žebříček nejžádanějších zaměstnavatelů

Tak jako každý rok byl i letos sestaven žebříček 50 nejžádanějších zaměstnavatelů, který sestavila společnost Inversum Global ve spolupráci se skupinou Student Media. Z výzkumu vyplývá fakt, že u studentů ekonomie a IT je jedničkou společnost Google, u studentů technických oborů společnost Škoda Auto,  u studentů přírodních věd Akademie věd České republiky a u studentů práv to jsou soudy. 

Výzkumu se zúčastnilo více než 14 tisíc českých studentů vysokých škol a univerzit. Jednou z hlavních otázek byla ta, kam by vysokoškoláci hned po škole nastoupili do zaměstnání. Mnoho studentů volilo státní či české společnosti, a není se čemu divit.

,,Práce pro stát nabízí jistotu, stabilitu a sladění osobního a pracovního života, což je pro české studenty nejdůležitější kariérní cíl. Je však otázka, jak dlouho plánují v těchto institucích zůstat. Naopak pro soukromé zaměstnavatele je to zpráva, že i státní správa představuje docela silného konkurenta při náboru studentů,” říká Tomáš Rašner, ředitel Studenta Media a manažer společnosti Universum pro Česko.

Ze soukromých firem si nejlépe vede americký Google

Z výzkumu dále vyplývá fakt, že ze soukromých firem si vede nejlépe americký Google, který obsadil první příčku jako nejžádanější zaměstnavatel pro studenty ekonomie a IT.

,,Zájem mladých lidí o Google je výsledkem dlouhodobého a promyšleného šíření dobré pověsti o firmě. Už samotný vznik tohoto technologického gigantu dává značce zajímavý příběh. Velkou výhodou Googlu je i to, že jeho produkt zná každý počítačově gramotný člověk. Navíc je všem jasné, že pokud někdo dostane práci v Googlu, musel projít hodně drsným výběrovým řízením, měl velkou konkurenci a je prostě nejlepší z nejlepších. A i to z Googlu dělá legendu,” vysvětluje konzultant pro budování jména značky Tomáš Menšík.

Hlavním požadavkem vysokoškoláků je cítit se v pracovním kolektivu dobře

Je to překvapivé, ale hlavním požadavkem vysokoškoláků není číslo na výplatní pásce. Mnoho dotazovaných totiž uvedlo, že by se v nové práci chtěli cítit dobře a být užiteční pro ostatní. Další poměrně důležitý požadavek většiny dotazovaných je najít rovnováhu mezi pracovním a osobním životem.

066-07_Zebricek

Zdroj: Ihned

Komentáře

Nahoru