OBRAZEM: Panenka Barbie dostala strie a celulitidu

Tenký pas, nepřirozeně dlouhé nohy, velká hlava. Pro někoho nejmilovanější panenka z dětství, pro jiného zase nohatá příšera, která zkresluje malým holčičkám realitu. Všichni se ale shodneme na tom, že panenka Barbie opravdu nemá s reálnými proporcemi žen mnoho společného.

Pamatujete na designera Nickolaye Lamma? Na začátku tohoto roku vytvořil Barbie s reálnou postavou.

panenka Barbie

Vlevo stále ještě dokonalá, vpravo s reálnými proporcemi.

Jeho Barbie vyvolala v (nejen) internetových vodách vlnu zájmu. Snad povzbuzený úspěchem zašel Lamm ještě dále a vytvořil sadu samolepek, které mají Barbie ještě více přiblížit opravdovým ženám.

barbie tetování

Proč by Barbie nemohla mít tetování? Nebo aspoň tetovačku?

Tetování, celulitida a dokonce i strie

Ptáte se, co to má být? V sadě najdete samolepky imitující tetování, celulitidu a strie. Cílem jejich tvůrce je poukázat na fakt, že tyto věci k ženskému tělu patří a samolepky dělají Barbie více realistickou.

panenka Barbie

Strie, poznávací znamení pořádné ženské?

Prostě pravá ženská

Mimo celulitidu a strie v sadě najdete také pihy, brýle, červenání, náplasti, jizvy, kousance od hmyzu a dokonce špínu od trávy a bláta.

panenka barbie celulitida

Ani za pihy není třeba se stydět.

Jeho nápad se setkal s úspěchem. Na YouTube zveřejnil video, ve kterém na pozměněnou Barbie reagují američtí druháci:

Foto: buzzfeed.com, mattel.com

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru