OBRAZEM: Jak vypadá největší koupaliště na světě?

Venku se už ochlazuje, takže venkovního koupání si už moc neužijeme. Tedy u nás ne. Ale v zahraničí stále jo. A proč rovnou nenavštívit to největší koupaliště? A pokud ho nemůžete navštívit, tak se aspoň můžete pokochat jeho velkolepostí a krásou.

Největší venkovní bazén se nachází v letovisku San Alfonso del Mar v Chile. Na délku má něco málo přes kilometr a jeho plocha je neuvěřitelných 8 hektarů. Dohromady je zde kolem 250 miliónů litrů filtrované mořské vody.

A to celé pochopitelně stálo hodně peněz. A tím hodně myslíme asi kolem 2 miliard dolarů – v přepočtu tedy 40 miliard korun! A ročně údržba vyjde  asi na 4 miliony dolarů, v přepočtu tedy 80 milionu korun.

Díky svým vlastnostem se tento bazén dokonce zapsal do Guinessovy knihy rekordů. A že si nedokážete představit, jak to vypadá? To nevadí, právě proto jsme si pro vás připravili tuto galerii.

 

koupak 1 koupak 2 koupak 3 koupak 4 koupak 5 koupak 6 koupak 7 koupak 8 koupak 9 koupak 10 koupak 11 koupak 12

Zdroj: whydontyoutrythis.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru