Dnes vyšlo 1 článků

OBRAZEM: Jak vypadá krása v ostatních částech světa?

Co to znamená být krásnou? To se rozhodla zjistit novinářka Esther Honig. Nechala svoji fotku upravit pomocí Adobe Photoshopu tak, aby byla krásná. Výsledek je skutečně okouzlující.

Tento projekt pojmenovala „Před & Po“ a zrealizovala ho pomocí Fiverru a podobných platforem. Zde si najmula téměř 40 různých umělců pracujících s Adobe Photoshopem ze zemí jako například Ukrajina, Keňa nebo Srbsko.

Ať už se jednalo o profíky či pouhé amatéry, úkol byl jasný: „Udělejte mě krásnou.“ Sama Esther tento projekt popisuje slovy:

Photoshop nám umožňuje dosáhnout neuvěřitelné míry krásy. Ale když se na tuto míru podíváme z globálního hlediska, tak zjišťujeme, že všechny tyto ideály jsou vlastně jenom iluzí.

A výsledek je skutečně zajímavý. Zatímco některé „státy“ provedli minimální změny (např. Izrael), tak některé se rozhodli pro absolutní změnu (např. USA), kdy byli změněny i základní obličejové rysy.

Celou galerii si můžete prohlédnout na stránkách projektu.

Originál

01_original

Argentina

argentina

Austrálie

austrálie

Bangladéš

banglades

Bulharsko

bulharsko

Filipíny

filipiny

Chile

chile

Indie

indie

Indonésie

indonesie

Itálie

italie

Izrael

izrael

Keňa

keňa

Maroko

maroko

Německo

nemecko

Pákistán

pakistan

Řecko

recko

Srbsko

srbsko

Srí Lanka

sri_lanka

Ukrajina

ukrajina

USA

usa

Velká Británie

velka_britanie

Vietnam

vietnamzdroj: mashable.com, boredpanda.com, estherhonig.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru