OBRAZEM: Jak se v minulém století žilo v Hongkongu

Jak vypadá náš každodenní život si asi dokážete představit. A možná si dokážete i představit, jak se nyní žije v Hongkongu. Uhádli byste ale, jak se tam žilo v 50. letech minulého století? Přesně to totiž zachytil čínský fotograf Fan Ho.

A rozhodně to neměl lehké. Hongkong totiž dokumentoval od roku 1949, kdy se zde přistěhoval z Šanghaje. V této době lidé nebyli zvyklí na fotoaparáty, takže mnoho lidí se nechtělo fotit.

Fan Ho dokonce v jednom rozhovoru uvedl, že po jednom focení na něj vyběhl řezník s nožem v ruce a chtěj ho zabít. Myslel si totiž, že mu fotograf ukradl duši. Takových příběhů má ale mnohem více.

My nyní můžeme akorát ocenit Fanovou odvážlivost a jeho fotografický talent – i přes to, že fotografie jsou černobílé, tak vypadají prostě úžasně. Fan si totiž umět hrát s přirozeným světlem a stínem.
01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21Zdroj: boredpanda.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru