OBRAZEM: Holčička s autismem maluje překrásné obrazy

Autismus je mentální postižení, které může ovlivnit schopnost jedince zapojit se do různých sociálních interakcí. Ale pětiletá Iris Grace je důkazem, že autismus často přináší i nečekané nadání – v tomto případě umělecké vlohy. Iris totiž díky své výjimečné pozornosti a dbání na každém detailu vytváří neuvěřitelně krásné obrazy, které mnozí dokonce přirovnávají k dílům od známého Moneta.

Přitom ještě ani neumí pořádně mluvit. A vlastně díky tomu si její rodiče všimli jejího uměleckého talentu. Bylo ji totiž doporučeno malování, aby se naučila soustředit a navíc mělo sloužit jako taková terapie.

Okamžitě si ale všimli, že Iris dokáže malovat klidně i dvě hodiny v kuse. A i když ji to nikdo neučil, tak perfektně rozumí barvám a ví, jak je má kombinovat.
girk girl1 girl2 girl3 girl4 girl5 girl6 girl7 girl8 girl9 girl10 girl11 girl12 girl13 girl14

Zdroj: boredpanda.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru