OBRAZEM: Emotivní fotografie boje otce s jeho demencí

Když se řekne „demence“, tak většinu z nás spíše napadne nadávka. Ale ve skutečnosti se jedná o nemoc, při které se ztrácí krátkodobá, časem i dlouhodobá pamět. A fotograf Phillip Toledano se rozhodl zachytit tuto nemoc o svého otce.

Celý tento projekt pojmenoval „Dny s mým otcem“ a vznikl poté, co zemřela jeho matka. Tehdy si totiž uvědomil, jak je to s otcovým stavem doopravdy vážné.

Například si nepamatoval, že jeho manželka (tedy fotografova matka) zemřela. A tak se neustále vyptával, co se s ní děje, a proč tu zrovna není.

To doopravdy vysilovalo oba dva. A tak se nakonec rozhodl pro takovou menší lež – řekl, že odjela do Francie. Neměl totiž moc na výběr…a takových příběhů lze na jeho stránkách najít více.

Days_with_my_father_Toledano_01 Days_with_my_father_Toledano_02 Days_with_my_father_Toledano_03 Days_with_my_father_Toledano_04Days_with_my_father_Toledano_05 Days_with_my_father_Toledano_06 Days_with_my_father_Toledano_06a Days_with_my_father_Toledano_07 Days_with_my_father_Toledano_08 Days_with_my_father_Toledano_08a Days_with_my_father_Toledano_08b Days_with_my_father_Toledano_08c Days_with_my_father_Toledano_09 Days_with_my_father_Toledano_10 Days_with_my_father_Toledano_11

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru