OBRAZEM: Díky dobrým lidem dostali tito psi druhou životní šanci. Podívejte se, jak to vše dopadlo

OBRAZEM: Díky dobrým lidem dostali tito psi druhou životní šanci. Podívejte se, jak to vše dopadlo

Týrání psů není zrovna moc pozitivní záležitost. Avšak i v této době, kdy se nazýváme „moderní dobou“ se naleznou i tací lidé, kteří stále drastickými metodami ubližují svým psům. Občas se podaří tyto psi zachránit a dát jim doslova druhou šanci, která je dostane do dobrých a milujících rukou. 

Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Bohužel smutné, ale je to tak. Vážně se ještě ve 21. století naleznou lidé, kteří z nějakého neznámého důvodu vylévají svoji zlost na němých tvářích. Možná je štve jejich stálá přízeň a vtíravost, ale jsou přeci to naši přátelé, kteří nám vždy porozumí a nikdy nám neodporují.  Dalo by se říci, že to jsou naše zpovědní vrby, které nikdy nikomu nic neprozradí. Jenom vždy vděčně vrtí ocáskem.

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-25

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-28

Krvavá poranění, pohublé tělo a špatné vzpomínky

Nyní však opět k záporné stránce věci, což jsou již zmiňovaní týraní psi, kteří život nemají vážně moc jednoduchý. Již při prvním pohledu na takovéto zvíře je jasné, jaké je jeho okolí a jeho pán. Krvavé rány, pohublá těla a vystrašený pes, který doufá, že bude lépe. To je asi učebnicový příklad zvířete, které se dostalo do nepravých rukou. Většinou tento příběh končívá tím, že majitel odvede psa do vzdáleného lesa, kde ho přiváže ke stromu a nechá ho tam na pospas osudu. Občas to má i dosti drastický konec, který je nám všem (bohužel) dobře znám…

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-23

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-27

Happyend na pravém místě

Když se podaří psa nalézt, je to něco jako jeho druhé narození. Většinou se dostane do útulku, díky kterému následně získá hodné a věrné majitele, kteří ho rozhodně nebudou bít od rána do večera, ale hýčkat jako klenot. Pejsek se během krátkého času následně začlení do rodiny, kde je spokojený a zároveň milovaný.

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-29

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-210

Druhá a zasloužená šance

Je dobře, že se stále mezi námi naleznou lidé, kterým není lhostejný osud těchto psů. Chtějí pomáhat, chtějí dát pejskům druhou a zaslouženou šanci.

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-211

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-21-830x416

Hrdinové bez červeného pláště a trika s velkým „S“

Díky těmto lidem, kterých je v současné době dosti málo, psi tak často neumírají a dostávají se k lidem, kteří je milují. Tito lidé nejsou žádní superhrdinové z hollywoodských filmů, které poznáte na první pohled, neboť za nimi vlaje červený plášť a na triku mají velké písmeno „S“. Jsou to normální lidé jako vy, které můžete denně potkávat v obchodech, ve frontě na párek v rohlíku nebo při rekreační procházce parkem.

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-22

neuveritelna-promena-tyrani-pejsci-kteri-dostali-druhou-sanci-26Také vám záleží na tom, aby tyto a podobné další příběhy měly vždy dobrý konec?

Pak pomozte i vy. Stačí, když budete nakupovat v obchodech, které ze svých výdělků podporují pejsky, kteří neměli tolik štěstí na milující páníčky. V rámci akce Psí Anděl obdrží vždy jeden z psích útulků od internetového obchodu Dog-gate.cz za našetřenou částku granule pro psy značky Magnusson, finanční hotovost a nebo cokoliv, co zrovna pejsci v útulku potřebují. Pomozte i vy tím, že svému pejskovi koupíte jen to nejlepší krmivo pro psy. V obchodu samozřejmě naleznete také veškeré další vybavení pro pejsky (psí obojky, speciální psí obojky, které vašeho psího miláčka ochrání před uškrcením při zachycení, vodítka, známky pro psy, oblečky pro psy). A z každé této objednávky se pak střádá bokem částka právě pro vybraný psí útulek. Jste připraveni také pomoci těmto nevinným tvářím? Patříte také mezi lidi, kterým není lhostejný osud týraných nebo zanedbaných pejsků?

Foto: Mameradipsi.cz 

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru