OBRAZEM: Cristiano Ronaldo je nejlépe placeným sportovcem světa

Časopis Forbes zveřejnil žebříček nejlépe placených sportovců, ze kterého vyplývá, že na prvním místě se umístil jednatřicetiletý portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo z fotbalového klubu Real Madrid. V uplynulých dvanácti měsících si vydělal 88 milionů dolarů, což je v přepočtu 2,1 miliardy korun.  

Hned druhé místo obsadil fotbalista Lionel Messi, který hraje za fotbalový klub Barcelona. A ten si v uplynulém roce přišel na 81,4 milionů dolarů.

football-671358_1280

Cristiano Ronaldo je nejlépe placený sportovec na světě.

V posledních letech se na žebříčku nejlépe placených sportovců předháněli dva Američané, a to konkrétně boxer Floyd Mayweather a golfista Tiger Woods. Nicméně boxer svou kariéru ukončil a golfista nemůže dlouhodobě hrát kvůli zdravotním potížím. A tím tito dva Američané uvolnili cestu výše zmíněným fotbalistům.

V loňském roce se boxer Floyd Mayweather objevil na prvním místě s ročním výdělkem ve výši 300 milionů dolarů, a to díky titulovému zápasu o profesionálního mistra světa welterové váhy.

V žebříčku se objevují částky, které zahrnují smluvní platy, bonusy a reklamní činnost. V první stovce nejlépe placených sportovců se neobjevil žádný Čech. Ale nejedná se o čistě mužský žebříček, protože se do první stovky prodraly i dvě ženy, a to Serena Williamsová z USA a Maria Šarapovová z Ruska.

  1. Cristiano Ronaldo (88 mil. dolarů)
  2. Lionel Messi (81,4 mil. dolarů)
  3. LeBron James (77,2 mil. dolarů)
  4. Roger Federer (67,8 mil. dolarů)
  5. Kevin Durant (56,2 mil. dolarů)
  6. Novak Djokovič (55,8 mil. dolarů)
  7. Cam Newton (53,1 mil. dolarů)
  8. Phil Mickelson (52,9 mil. dolarů)
  9. Jordan Spieth (52,8 mil. dolarů)
  10. Kobe Bryant (50 mil. dolarů)

Zdroj / Foto: High Snobiety, Forbes

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru