OBRAZEM: Budeme chodit do divadla sledovat hologramy?

Britská Královská Shakespearova Společnost spojila síly s Intelem a The Imaginarium Studios – těmi, jenž stvořili dechberoucí záběry, ve Zrození Planety opic a nejnovějších Star Wars: Síla se probouzí. Vůbec poprvé, je tak divadelní postava renderovaná živě, pomocí hologramu.

Intel-The-Tempest-8

Zdroj: intel

Senzory snímají gesta na tváři a pohyby těla herce Marka Quartleyho a počítač 50 milionkrát silnější než ten, co dostal astronauty na Měsíc, pak vykresluje postavu čaroděje Ariela. Ve zlomku vteřiny, mu tím dovoluje měnit se z mořské nymfy, na planoucí harpyji.

Neznamená to však, že by herec ztratil kontakt s jevištěm. Stále jej zřetelně můžeme vidět a je na tom opravdu cosi fascinujícího, sledovat jej při pohybu. Jakoby byl loutkařem, ovládajícím digitální panenku, která je však mnohem větší, než herec sám.

Intel-The-Tempest-7

Zdroj: intel

Bouře, jedna z nejbarvitějších Shakespearových her, je plná kouzel, složitých masek a dramatických výjevů. Už od svého uvedení v roce 1610, patřila za tu, ukazující jinak nemožné, v reálném světě. Proto dnes, o 400 let později, nastává dle slov režiséra hry šance, pro nalezení nového horizontu,  k němuž se divadlo může ubírat. A možná tak přilákat nové diváky, které zaujmou živí herci spojení s nejnovější digitální technologií. Lístky je možné rezervovat zde

Intel-The-Tempest-3

Zdroj: intel

 

Intel-The-Tempest-5

Zdroj: intel

 

Intel-The-Tempest-10

Zdroj: intel

 

Intel-The-Tempest-1.jpg

Zdroj: intel

 

Intel-The-Tempest-9

Zdroj: intel

Zdroj: intel

Komentáře

Nahoru