Obrázek dnešních mobilních technologií potvrzuje i nový Samsung Galaxy S III

Obrázek dnešních mobilních technologií potvrzuje i nový Samsung Galaxy S III

Dlouho očekávaný chytrý telefon Samsung Galaxy S III byl před zraky nespočtu fanoušků mobilních technologií nedávno představen. Co teď, když už nelze spekulovat o možné podobě či výbavě? Je toho ještě hodně, co lze rozebrat. V tomto článku se poohlédneme za pěticí nejlepších vlastností, jež byly novému smartphonu přiděleny.

Pokud už na nový Samsung Galaxy S III šetříte, určitě vás povzbudí zpráva, že se do Evropy dostane již tento měsíc, do USA pak až v létě. Pojďme se tedy podívat na pět hlavních rysů, které budou telefonu do budoucna dělat velké jméno…

Extravýkon se čtyřjádrovým Exynos procesorem

Nadšení hráči kvalitních mobilních her si s novým přístrojem stoprocentně budou rozumět. Čtyřjádrový procesor Exynos s 32nm technologií a architekturou ARM Cortex A9, zajistí plynulý běh nejen při hraní náročných 3D her a editaci videí, ale i při dalších aktivitách vyžadujících nejpokročilejší technické parametry.

Zmíněný čtyřjádrový procesor Exynos bude také svádět zajímavé výkonnostní souboje s dvoujádrovým čipem Qualcomm Snapdragon S4 a čtyřjádrem Tegra 3 od NVIDIE. Rozhodovat budou nejspíš samotní uživatelé, mezi nimiž můžete být i vy.

Hlasové ovládání á la Siri

Jedna z novějších technologií umožňuje též ovládání telefonu pomocí hlasu. S takovou možností jsme se již mohli setkat třeba u iPhonu 4S. Apple využívá k hlasovému ovládání software s názvem Siri, Samsung naopak S Voice. Tato inovace slouží opravdu výborně.

Sám Samsung uvedl několik příkladů využití. Například když dojde brzy ráno k aktivaci budíku, stačí říct „snooze“ a sám se vypne. Hlas může být využit ale také k automatickému spuštění fotoaparátu, odeslání textové zprávy nebo ovládání hlasitosti při přehrávání nejen audia.

4,8 palcový Super AMOLED displej s HD rozlišením

Úhlopříčka téměř pět palců a rozlišení 1280 na 720 pixelů jsou dobrými parametry. A co typické vlastnosti samotného Super AMOLED displeje? Jistě mezi ně patří obrovské množství sytých barev a rozsáhlé kontrastní poměry. Bohužel to ale není taková sláva, jako u telefonu HTC One X. Jeho PenTile displej totiž nabízí o něco ostřejší a jasnější obraz.

Inteligentní fotoaparát a rozpoznání obličeje

Kromě toho, že nový Samsung Galaxy S III disponuje předním 1,9-megapixelovým a zadním 8-megapixelovým fotoaparátem s autofokusem a naprosto jednoduchým přibližováním objektů, přijde jistě vhod i odemykání telefonu pomocí rozpoznání uživatelova obličeje. Po hlasovém ovládání je to další velká chlouba novinky představené začátkem měsíce května.

Podpora 4G LTE

Společnost Samsung s dalšími cennými informacemi oznámila také dostupnost 4G LTE. Jde o jednu z nejnovějších technologií pro dosažení maximální internetové rychlosti díky zvolenému mobilnímu operátorovi. Poskytuje často až 10x vyšší rychlost než samotná 3G síť. Přestože AT & T záleží na vysokých příjmech, oproti Samsungu tuto funkci konkurenční HTC One X nedostal. V tomto ohledu je tedy naopak vyspělejší Samsung Galaxy S3.

… a další

Čerstvý smartphone od Samsungu kromě zmíněných pěti důležitých vlastností nabízí ale i několik dalších věcí, které stojí za zmínku. Například kapacitu baterie dosahující 2100 mAh, GPS s GLONASS (globální družicový polohový systém), operační systém Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich nebo možnost využití Bluetooth, NFC či WiFi.

Jak se vám nový inovativní telefon od korejské společnosti líbí?

Komentáře

Nahoru