Tisková zpráva: Obnova domény .eu trvale roste. Správce domény myslí i na ekologické dopady své činnosti

Brusel, 31. srpna 2015 – Podle nové  zprávy o vývoji domény .eu, kterou vydalo sdružení EURid, si doména udržuje posledních devět  let vysokou míru obnovy. Během druhého čtvrtletí 2015 bylo obnoveno v průměru 81 % doménových jmen .eu.

Ve zprávě EURid informuje i o dalších aspektech své činnosti, např. v oblasti ekologických závazků, kde emise uhlíku produkované činností sdružení trvale klesají. Po zjištění, že správce .eu v roce 2014 vyprodukoval 0,044 kg CO2 na jedno doménové jméno, se EURid rozhodl kompenzovat své emise tím, že se zapojil do projektu  Ecomapuá, který byl vybrán díky svým významným ekologickým, sociálním a ekonomickým přínosům na ostrově Marajó v Brazílii.

„My ekologicky nejenom myslíme, ale také jednáme a neustále nalézáme nové způsoby, jak dosáhnout našich ekologických standardů. Tento projekt doplnil nedávné rozhodnutí EURid spolupracovat od září 2015 s EBRC Trusted Services, energeticky účinným datovým centrem umístěným v Lucembursku,“ uvedl manažer pro vnější vztahy Giovanni Seppia.

EBRC zakládá svůj program Green IT na mezinárodních certifikátech a hodnotných členstvích jako: ISO 14001 (řízení životního prostředí) a ISO 50001 (energetické řízení).

2. čtvrtletí v číslech

Celkový počet registrací .eu vzrostl ve druhém čtvrtletí 2015 v 10 členských státech EU a EEA. Chorvatsko a Polsko zaznamenaly nárůst nad 6 %.

 

Plná zpráva je k dispozici ke stažení na adrese https://link.eurid.eu/reports.

Štítky: , , ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru