Dnes vyšlo 15 článků

Objevte bezpečné dveře do bytu

Věděli jste, že až v 90 % případů se lupiči při snaze dostat do vašeho bytu rozhodnou překonat bytové dveře? A často jim to ani nedá tolik zabrat. Naštěstí existuje prověřený způsob, jak se strachem z nevítaných návštěvníků zamést jednou provždy. Jmenuje se bezpečnostní dveře do bytu.

Základem jsou bezpečnostní dveře do bytu

Statistika je neúprosná. Zatímco u kvalitních bezpečnostních dveří do bytu se lupič ani nezastaví, klasické bytové dveře překoná bez větší námahy. Pomocí obvyklého náčiní, jako je páčidlo nebo šroubovák, totiž snadno vstoupí do jakéhokoliv bytu, který není dobře zabezpečený. Naopak k překonání bezpečnostních vstupních dveří do bytu mu nepomůže ani hrubá síla.

Chtějte bezpečnostní třídu 3

To nejdůležitější, co by vás při výběru bytových dveří mělo zajímat, je jejich bezpečnostní třída. Podle ní totiž poznáte, jak moc jsou odolné. Pokud doma nemáte sbírku drahého umění, postačí vám bezpečnostní třída 3. Nižší by pro vaši domácnost nebyla dostatečná, vyšší by zase byla zbytečně velkou investicí.

Abyste měli jistotu, že budou dveře do bytu fungovat přesně tak, jak mají, vyměňte nejen dveřní křídlo, ale také zárubeň. I sebekvalitnější bezpečnostní dveře do bytu nemohou totiž ve staré zárubni plnit svou funkci na 100 %.

Další výhody vstupních dveří do bytu

Bezpečí je skvělé, ale co kdyby vám dveře do bytu přinášely užitek každý den, ne jen v případě, že by vás chtěl někdo vykrást? Bezpečnostní dveře do bytu mají i další funkce, které oceníte. Třeba vynikající protihlukovou ochranu, to znamená, že už neuslyšíte žádné otravné zvuky bouchajícího výtahu, kroky na chodbě nebo hádky sousedů.

A u hluku to nekončí. Dveře se postarají také o protipožární ochranu a perfektní tepelně-izolační vlastnosti. Tak co, ještě pořád vám vyhovují vaše staré vstupní dveře do bytu?

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru