Objevit.cz – nový internetový magazín

Objevit.cz – nový internetový magazín

Dobrý den, dovolte mi Vás tímto poprvé přivítat na novém internetovém magazínu Objevit.cz, který jsem společně s mými kolegy založil. Mé jméno je Jirka Rostecký a jsem majitelem tohoto magazínu. V tomto článku bych Vás chtěl krapet seznámit s prostředím magazínu, s jeho spuštěním, konstrukcí, s naším týmem redaktorů a správců a na závěr bych chtěl i poděkovat nejen našim čtenářům. Dozvíte se i například něco málo o komentářích, registraci nebo o propojení magazínu s dalšími portály.

Všeobecně o magazínu Objevit.cz

Jak jste si již mohli všimnout, náš magazín bude permanentně zaměřen na IT, dění kolem světa IT, internet všeobecně, novinky na PC, zajímavosti, něco málo z IT podnikání, rozhovory se zajímavými osobnostmi a mnoho dalšího. Naším hřištěm bude tedy internet a počítač celkově. Chceme se postupně specializovat na zajímavosti a aktuální dění ve světě PC, chceme Vás o tom informovat a klidně Vás i mnohému přiučit.

Náš magazín nemá v plánu konkurovat gigantickým konkurenčním magazínům existujícím již možná desítky let. Chceme vybudovat zbrusu nový magazín s komunitou čtenářů a souborem toho zajímavého ze světa IT. Většina našich redaktorů bere psaní magazínu a pohybování se v IT jako koníček. Nejsme společnost a ani v nejbližší době nebudeme. Magazín však chceme rozproudit a pokaždé, kdy se čtenář podívá, mu naservírovat nějakou aktualitu nebo novinku.

Spolupráce, komentáře, registrace…

Magazín Objevit.cz blízce spolupracuje s komunitním portálem RostWorld.cz. Uživatelé se mohou zdarma zaregistrovat za účelem povolení komentování článků. Jelikož chceme vytvořit hlavně uzavřenou komunitu kvalitních komentujících čtenářů, rozhodli jsme se komentáře povolit pouze registrovaným čtenářům. Jsme si vědomi, že registrace je pro někoho velká překážka, nýbrž věříme, že každý, kdo chce brát náš magazín vážně a chce jej podpořit kvalitními komentáři, se s minutovou registrací popere snadno.

Registrace Vás automaticky zařadí mezi komunitu našeho magazínu, ale zároveň bude platná i jako registrace pro další servery. Jednou registrací se Vám otevřou neomezené možnosti uživatele pro již zmíněný komunitní portál RostWorld.cz, tím pádem pro jeho podprojekty typu webu s referáty, uploadem obrázků a dalším. Zároveň se dostanete i do budoucí nové verze webu Plyšáčci.cz. Všechny projekty, kam se po registrace dostanete, naleznete zde. Již registrovaní uživatelé se nemusí znovu registrovat, pokud jim však účet nebude fungovat, doporučujeme se registrovat znovu. Dočasně je pozastaveno registrování nicků s diakritikou, tento problém bude brzy opraven.

Tým redaktorů a správců, poděkování

Vedoucím a majitelem magazínu jsem tedy já – Jiří Rostecký. Prozatím nebyl určen šéfredaktor, kterým se můžete stát i Vy. V našem týmu samozřejmě nejsem sám. Seznam všech našich redaktorů naleznete na stránce Redaktoři. Ta se skládá z poměrně mladých lidí zajímajících se o IT svět a počítače všeobecně. Většina z nich jsou studenti středních nebo vysokých škol. Mají zkušenosti s psaním článků a publikací novinek pro širší publikum. Nové redaktory rádi přivítáme.

Na vývoji magazínu se podílel hlavně komunitní portál RostWorld.cz, který magazínu poskytl svoje zlaté ručičky v podobě techniků. Šablona (vzhled) byl dělán na zakázku, zprovoznit jej nám pomohl Daniel Suchý, kterému tímto velice děkujeme za bezvadně odvedenou práci. Pomáhal i hlavní technik RostWorldu Michal (mijorozec). I jemu patří velké díky za propojení registrací a další. RostWorld.cz nám poskytl prostor na svém serveru a společně s tímto děkujeme i společnosti xHosting.cz a všem našim redaktorům a dalším podílejícím se na zprovoznění magazínu.

Speciální články, akce a podobné

Abychom nebyli jen jednotvárným magazínem produkujícím pouze neosobní články bez jakéhokoliv osobního zájmu a názoru, budeme každý týden připravovat speciální článek, který vyjde koncem týdne, tedy v neděli. Tento pořad se bude jmenovat Nedělní diskuze a naleznete v něm shrnutí týdne a hlavně osobní názor redaktora, či více redaktorů. Každý díl tohoto pořadu bude zpracovávat jiný redaktor, který se v něm rozepíše. Laicky to můžeme přirovnat k předmluvě na začátku časopisu. Pořad bude mít navíc za úkol zapojit čtenáře do diskuze formou komentářů a zodpovězení otázek redaktora, respektive pomocí jednoduchého hlasování.

Každý víkend bychom rádi uspořádali sraz na uživatelském chatu po záštitou diskuzního fóra RostWorld. Již doposud se naši uživatelé občas scházejí na chatu a diskutují na různá témata. Rádi bychom zapojili i další čtenáře magazínu a ty registrované pozvali na sraz, poklábosili nejen o dění v IT, ale i se trochu seznámili. Tato akce se však bude odvíjet spíše podle vytvořené komunity kolem magazínu a je jen na Vás, zda-li se zapojíte.

Žijeme ve světě sociálních sítí a denně je používáme. Proto i my jsme se rozhodli zapojit a již dnes nás naleznete na fanouškovské stránce na Facebooku. Připojit se k nám můžete zde. Prostřednictvím Facebooku Vás budeme informovat o nových článcích, dění v pozadí magazínu, v redakci a vše kolem IT a nás samotných. Doufáme, že se k nám přidáte a přizvete i své přátele, čímž  nám určitě pomůžete.

Minimálně jednou za tři dny budeme publikovat speciální článek, který bude po textové stránce delší a zobrazí se Vám na úvodní stránce hned jako první s velkým obrázkem tak, aby jste si jej všimli ihned po vstupu na magazín. Soupis všech těchto článků naleznete navíc v sekci Doporučené.

Naše plány do budoucna, vyhlídky

Jak již bylo zmíněno, naším zájmem není konkurovat obrovským a veleznámým magazínům patřícím nějaké společnosti. Chceme vybudovat komunitu uživatelů, které chceme zásobovat o zajímavé články a novinky z IT. Chceme je začlenit mezi již bezvadně rozjetou komunitu diskuzního portálu RostWorld.cz a společně s dalšími projekty udělat velké impérium. To je naším cílem. Chceme tento magazín pobrat skutečně vážně a přilákat co nejvíce návštěvníků, budoucích uživatelů.

Samozřejmě, že to není otázkou týdne, měsíce, roku. Jelikož náš magazín, možná i tuto větu, budou číst zkušení lidé, majitelé svých portálů a dalších, dovolujeme si říci, že i Vy s námi budete mít trpělivost. Náš magazín je zatím v beta verzi a musí se na něm odvést ještě mnoho práce. To chceme doladit v budoucích týdnech. Je to náš koníček a jako koníček to také chceme brát. Je jen Vaší věcí, zda-li se po přečtení tohoto článku nebo jen po nahlédnutí do magazínu zhnusíte nebo setrváte.

Doufejme, že na tom budeme stejně a že se nám naše cíle povedou a dokážeme Vám přednést kvalitní informace. Do komentářů pod tento článek nám prosím napište Váš názor na náš magazín, který je neskutečně důležitý.

Děkujeme.

Na závěr poslední věta našeho technika Mijorozce před spuštěním:

Je to malý ťuk pre technika, ale veľký ťuk pre majiteľa.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru