Obětoval Teslu za záchranu života, Elon Musk mu zaplatí opravu

Nestává se často, aby autohavárie zachránila život, nebo vám zajistila opravu auta od Elona Muska. Jednomu šťastlivci z Německa se to však povedlo.

Manfred Kick řídil na dálnici nedaleko Mnichova svou Teslu Model S, když si všiml Volkswagenu Passatu před ním, který kličkoval. Když přijel blíže, aby se podíval, co se děje, uviděl, že řidič je zhroucený přes volant, zřejmě v bezvědomí. Neváhal a zavolal pohotovost.

Riskoval svůj život

Tím to mohlo skončit, jenže  Kick si uvědomoval, že řidič v bezvědomí je ve stále větším nebezpečí. Jeho vůz kličkoval a bylo jen otázkou času, kdy narazí do svodidel. Proto se rozhodl k riskantnímu kroku. Riskoval svou bezpečnost a najel před Passat. Opatrně zpomalil, a když do něj Passat zezadu narazil, pokračoval ve zpomalování, až oba vozy zastavily. Pak zůstal se 47letým mužem, který utrpěl mrtvici, až do příjezdu záchranky. Nyní je muž ve stabilizovaném stavu.

Tesla-Hero-640x353

Bylo zahájeno trestní řízení

Kick způsobil nehodu, a tak proti němu bylo zahájeno formální trestní řízení. Už teď je však jasné, že nedostane pokutu, nýbrž spíš vyznamenání. Jeho odvahu ocenil i sám Elon Musk! Na Twitteru napsal, že hrdinovi zaplatí opravu.

elon_musk

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru