Obchodní řetězec Lidl bude spouštět vlastní internetový obchod v ČR

Obchodní řetězec Lidl plánuje spuštění internetového obchodu do jednoho roku, přičemž v souvislosti s jeho vývojem by měl v Plzni na Borských polích vyrůst nový distribuční sklad pojímající zboží pro zásobování kamenných prodejen a internetového obchodu. Informaci o plánované online prodejně potvrdila Hospodářským Novinám mluvčí společnosti Zuzana Holá. Podotkla, že e-shop by se měl spustit nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2017.

S vývojem internetového obchodu souvisí vybudování nových pracovních míst. Obchodní řetězec by měl do konce roku přijat celkem 350 nových zaměstnanců, kteří budou pracovat právě pro internetovou prodejnu. A v budoucnosti by se měla zaměstnanecká základna v této sféře rozšířit až na 1 200 pracovních míst.

lidl

Lidl chce otevírat internetový obchod pro české zákazníky.

Jaké zboží bude internetový obchod Lidlu nabízet?

Ačkoliv není známý přesný sortiment zboží, společnost Lidl internetový obchod provozuje v sousedním Německu. Můžete předpokládat, že jeho podoba v České republice bude obdobná. Německý e-shop prodává nápoje, trvanlivé potraviny (marmelády, těstoviny, konzervované jídlo, sladkosti), drogerii, elektronické výrobky a oblečení. Chybí čerstvé potraviny, jak je ovoce, zelenina, pečivo, uzeniny a maso.

Lidl plánuje investovat do rozšíření skladových prostor a do modernizaci prodejen. Přistoupí také k výstavbě nových prodejen, což by mohlo přinést 1 500 nových pracovních míst.

Zdroj / Foto: Ihned

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru