Obchodní gigant Alibaba investoval 200 milionů dolarů do Snapchatu

Obchodní gigant Alibaba investoval 200 milionů dolarů do Snapchatu

Čínská společnost Alibaba Group investovala do populární aplikace 200 milionů dolarů a tím ji posunula na třetí příčku v žebříčku startupů s největším kapitálem.

Aplikace Snapchat je populární hlavně mezi teenagery, kterým umožňuje posílat zprávy, fotografie a videa, které po nějakém čase zmizí. Invesetice dvou set milionů dolarů dostala Snapchat na třetí místo v žebříčku startupů s nějvětším kapitálem, hned za projekty Uber (servis aut) a Xaomi (výrobce smartphonů). Agentura ComScore označila Snapchat jako třetí neúspěšnější sociální aplikaci v minulém roce u uživatelů mezi v rozmezí od 18 do 34 let.

6678784983_24a878cc11_z

Tato investice je již druhá v posledních šesti měsících a pátá od roku 2013, kdy Snapchat odmítl 3 miliardovou investici od společnosti Facebook.

Nejúspěšnější investicí pak bylo 20 milionů dolarů od firmy Kleiner Perkins Caufield & Byers, která napomohla Snapchatu dosáhnout hodnoty 10 miliard dolarů.

Zdroj: cnet.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru