Dnes vyšlo 15 článků

Obchodní gigant Alibaba investoval 200 milionů dolarů do Snapchatu

Obchodní gigant Alibaba investoval 200 milionů dolarů do Snapchatu

Čínská společnost Alibaba Group investovala do populární aplikace 200 milionů dolarů a tím ji posunula na třetí příčku v žebříčku startupů s největším kapitálem.

Aplikace Snapchat je populární hlavně mezi teenagery, kterým umožňuje posílat zprávy, fotografie a videa, které po nějakém čase zmizí. Invesetice dvou set milionů dolarů dostala Snapchat na třetí místo v žebříčku startupů s nějvětším kapitálem, hned za projekty Uber (servis aut) a Xaomi (výrobce smartphonů). Agentura ComScore označila Snapchat jako třetí neúspěšnější sociální aplikaci v minulém roce u uživatelů mezi v rozmezí od 18 do 34 let.

6678784983_24a878cc11_z

Tato investice je již druhá v posledních šesti měsících a pátá od roku 2013, kdy Snapchat odmítl 3 miliardovou investici od společnosti Facebook.

Nejúspěšnější investicí pak bylo 20 milionů dolarů od firmy Kleiner Perkins Caufield & Byers, která napomohla Snapchatu dosáhnout hodnoty 10 miliard dolarů.

Zdroj: cnet.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru