Dnes vyšlo 15 článků

Obchod v Montrealu prodává potraviny bez obalu a neprodukuje odpad

V Montrealu v Kanadě byl otevřen obchod, který neprodukuje odpad. V nabídce obchodu je více než 700 výrobků, jimiž si zákazníci mohou naplnit své plátěné tašky.

Obchod nesoucí název „Méga Vrac“ byl veřejnosti otevřen počátkem září, přičemž na dřevěných lemovaných policích je k dispozici více než 700 druhů potravin bez obalů.

Oleje, octy, mouky, luštěniny, sušené ovoce, med, čisticí prostředky, koření, káva, čaj, ořechy, čerstvá zelenina a ovoce. To vše je k dispozici v tomto unikátním obchodě. Zákazníci si přináší vlastní nádoby, které si potravinami naplní, případně si mohou přímo v obchodě koupit skleněné láhve či papírové tašky.

Obchůdek bez obalů a bez odpadu je logickým řešením na probíhající problémy plastového znečištění. Zákazníci přijdou s nákupem domů a nemusí se starat o to, co s odpadem, co vytřídit a podobně. Tento obchod usiluje o pohodu a projevuje starostlivost o životní prostředí. Ahlem a Anis Belkheirovi, majitelé obchodu, věří, že obyvatelé Montrealu si nakupování v jejich obchodu zamilují.

„Po použití produktů mi nevzniká žádný odpad. Líbí se mi skutečnost, že obchod se nachází nedaleko mého domu. Nepotřebuji žádné tašky, které bych potom stejně vyhodil. Je to perfektní,“ řekl jeden z nadšených zákazníků.

Majitelé obchodů uzavřeli partnerství s místními poskytovateli a výrobci, aby se minimalizovalo množství obalů potřebné pro dopravu produktů. Spousta z těchto dodavatelů sdílí stejné ekologické cíle, přičemž se snaží společně šířit ekologické povědomí mezi občany.

V současné době průměrný obyvatel Montrealu ročně vyprodukuje 350 kilogramů odpadu, přičemž více než 70 % tohoto odpadu pochází z potravinářských výrobků zakoupených v běžných obchodech. Nicméně lidé se snaží stále více ochraňovat životní prostředí. Dokonce tamní městská rada zakázala používat plastové tašky a jednorázové plastové obaly, a to od roku 2018. Nebudou se tedy používat plastové láhve, poháry, nádoby, příbory, tašky, plastové fólie, ani polystyren. Tento obchod si nemohl najít lepší načasování svého otevření.

Zdroj: Three Hugger

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru