Obchod Play smazal aplikaci Tálibánu

Vývojáři aplikací pochází z rozmanitých sfér, ať už se jedná o studenty, technologické nadšence či členy radikálního nábožensko-politického hnutí. A právě vývojáři z poslední kategorie vyvinuly mobilní aplikaci, kterou Google ze svého obchodu odstranil hned po dvou dnech. A proč? Jednalo se totiž o propagandistickou aplikaci Tálibánu, která porušovala pravidla. Obsah totiž podporoval nenávist a násilí.

Aplikace zvaná Pashto Afghan News – Alemara se objevila minulý pátek v Obchodě Play, ale po dvou dnech už nebyla ke stažení. Americká organizace Intel Group, která sleduje činnost teroristických organizací na sociálních sítích, označila tento program jako závadný. A své zjištění nahlásila společnosti Google.

SF_Sgt_Mario_Vigil_with_SF_and_NA_forces_west_of_Konduz_in_November_2001-840x630

Zdroj: Wikipedia

Internetový gigant prošetřil aplikaci, přičemž narazil na videa a články z webových stránek Tálibánu. Aplikaci odstranil ze svého obchodu s odůvodněním, že Obchod Play nepovoluje aplikace vystupující proti skupinám lidí na základě jejich rasy anebo etnického původu, náboženství, postižení, pohlaví, věku, statusu válečného veterána, sexuální orientace či pohlaví identity.

Existují různá podezření, že Tálibán půjde ve šlépějích ISIS, který si prostřednictvím sociálních sítí vyhledával sebevražedné atentátníky a povstalce z Evropy a zahraničí.

Zdroj / Foto: Android Authority

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru