Obchod Applu v Dubaji je galerií kinetického umění

Apple minulý týden otevřel svůj nový obchod v Dubaji. Více než výrobky, které se prodávají uvnitř, je ovšem zajímavý design obchodu zvenku. Stojí za ním firma Foster + Partners a už teď si celý svět povídá o tom, že se jedná o největší instalaci kinetického umění na světě. Celkový dojem jen podtrhuje výhled na Burj Khalifa.

Kinetické umění je výtvarný směr založený na vytváření pohyblivých instalací.

Obchod je dvoupatrový a přes obě dvě patra se táhnou tzv. Solar Wings – designový element, který přes den zajišťuje stín a večer se otevře, aby si návštěvníci mohli užít dokonalý výhled. Jedná se o 18 pohyblivých panelů z uhlíkových vláken, jejichž pohyb je inspirován máváním sokolích křídel.

apple-dubai-1

apple-dubai-2

Zákazníci si mohou dokonce posedět na terase a užívat si úžasný výhled. A právě na ten Apple vsází.

apple-dubai-3

apple-dubai-4

„Naše obchody považujeme za moderní městská centra, kam návštěvníci chodí nakupovat, inspirovat se, učit se nebo seznamovat s dalšími podobně naladěnými lidmi,“ popsala Angela Ahrendtsová, senior viceprezidentka pro maloobchod Apple. „A jaké by mohlo být lepší místo než výhled na centrum Dubaje. Jsme poctěni, že máme domov na jednom z nejneuvěřitelnějších míst světa.“

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru