Obama na Netflixu!

Obama na Netflixu!

Americký zábavný kanál Netflix, dle NY times, oslovil bývalého prezidenta USA Baracka Obamu ohledně spolupráce. Obama by měl na Netflixu svůj vlastní pořad, kde by se měl věnovat závažným politickým tématům. Zatím je celá kauza ve fázi dojednávání.

Už to je rok, co Obama odešel z úřadu prezidenta Spojených států, kde ho nahradil Donald Trump. Obama ale stále na popularitě neztrácí a jako 44. prezident cítí příležitost vtáhnout do politických problémů i širší veřejnost. Prostřednictvím svého účinkování na Netflixu si získá ještě větší popularitu. Obama a Trump zvolili odlišnou strategii při svých komerčních uspěších v médiích. Trump na televizních obrazovkách působil již před svou kandidaturou. Obama se na obrazovky chystá až po odchodu z Bílého domu. Nutno podotknout, že to není Obamova první zkušenost s Netflixem. Dříve účinkoval v pořadu „Comedians In Cars Getting Coffee“ nebo „My Next Guest Need No Introduction“.

O co jde?

Přesná podoba pořadu není známa. Poradce bývalého prezidenta Eric Schulz říká, že by se mohlo jednat o ztvárnění inspirativních příběhů z Obamova života. Měla by to být cesta ukázat lidem, jak se mají stát úspěšnými. V jiném případě by se mohl Obama věnovat politickým problémům, které v úřadu řešil např. volební právo, zdravotnictví, migrační politika, zahraniční politika nebo klimatické změny.

maxresdefault-2

Možná nebude překvapením, že Netflix chce uzavřít spolupráci také s bývalovou první dámou Spojených států, Michelle Obama. Ta by se měla věnovat správné výživě, kterou je Michell známá. O výměře finanční odměny média zatím neinformovala. Vzhledem k tomu, že je Obama v médiích nováčkem, je velmi těžké částku odhadnout.

Obama je bezpochyby jednou z nejvýraznějších osobností Ameriky. Na Twitteru Obamu sleduje 101 milionů fanoušků, na Facebooku jich má o polovinu méně, tedy 55 milionů. I přesto by byla spolupráce s Obamou pro Netflix jednou z nejúspěšnějších. Obamův zájem o spolupráci naznačuje, že se chce stále věnovat politice a být aktivní na mediální scéně

Zdroj, text/foto: nytimes.com

Štítky: , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru