Tisková zpráva: O2 navýšilo FUP i rychlost po překročení limitu

Telefónica zvyšuje objemy dat u vybraných datových tarifů. Chce tak zvýšit spokojenost zákazníků a umožnit lepší využívání chytrých zařízení.

Zvýšení objemu dat nastalo u tarifů pro uživatele s vyššími nároky na spotřebu dat. Týká se tedy většiny uživatelů mobilního internetu a náročnějších uživatelů chytrých telefonů. Tarif pro občasné využívání internetu v mobilu zůstává beze změny.

Například tarif Mobilní internet M namísto 500 MB nabídne dvojnásobek – 1 GB dat s plnou rychlostí. Tarif Mobilní internet L pak objem dat zvedá o 1 GB na celkem 3 GB. Navíc, nyní je možné pořídit si mobilní internet s 20procentní slevou. Mobilní internet M s 1 GB dat tak vyjde na 243 Kč měsíčně, Mobilní internet L se 3 GB dat na 404 Kč za měsíc. Varianty XL a XXL jsou pak o stokorunu výhodnější.

Tarif FUP Nový FUP od 1. 3. Zvýhodněná cena/měs.
od 1. 3.
Zvýhodněná cena k Internetu na doma od 1. 3.
Mobilní internet M 500 MB 1 GB 243 Kč 202 Kč
Mobilní internet L 2 GB 3 GB 404 Kč 303 Kč
Mobilní internet XL 10 GB 10 GB 657 Kč 555 Kč
Mobilní internet XXL Bez FUPu 30 GB 900 Kč 800 Kč

 

Tarif FUP Nový FUP od 1. 3. Cena/měs.
Internet v mobilu+ S 150 MB 150 MB 200 Kč
Internet v mobilu+ M 500 MB 1 GB 350 Kč
Internet v mobilu+ L 2 GB 3 GB 550 Kč
Internet v mobilu+ XL 10 GB 10 GB 800 Kč
Internet v mobilu+ XXL Bez FUPu 30 GB 1050 Kč

U tarifů Internet v mobilu+ XXL a Mobilní internet XXL, které byly dosud bez datového limitu, dojde od 1. března k zavedení technického limitu 30 GB. Uvedená změna se týká pouze nových aktivací, stávajícím zákazníkům zůstanou podmínky zachovány.

Zavedení tohoto limitu nám umožňuje lépe optimalizovat datovou kapacitu sítě. Díky tomu jsme schopni zvýšit objemy dat u tarifů, které využívá většina zákazníků mobilního internetu“, vysvětluje Petr Slováček, ředitel divize provoz společnosti Telefónica.

Rychlost po překročení FUP roste na šestinásobek

Běžnou součástí mobilních datových tarifů je objem dat, který je možné stáhnout bez omezení, tzv. FUP (Fair User Policy). Po jeho přečerpání nicméně internetové připojení nadále funguje, pouze dojde ke snížení rychlosti. Telefónica přitom nyní tuto rychlost zvedá. “Po vyčerpání volných jednotek dat se rychlost internetového připojení sice sníží, ale nyní to bude na 200 kbps, tedy více než šestinásobek dosavadní rychlosti (32 kbps). Naši klienti tak budou nadále moci využívat běžné služby, jako je e-mail, prohlížení webu či různé aplikace v chytrém telefonu,” vysvětluje Slováček.

Mobilní internet je o 20 % levnější, ceny v tabulce už jsou po započítání slevy. Normálně to však ve skutečnosti znamená jenom to, že po uplynutí “akčního období” tahle tabulková cena stoupne. Nicméně dle informací z O2 jsou akční ceny platné na dva roky i bez úvazku.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru