O2 má obrovský výpadek, lidé nemohou telefonovat. Operátor slibuje kompenzaci

Český mobilní operátor O2 bojuje s obrovským výpadkem, přičemž zákazníci nemohou od zhruba desáté hodiny dopolední telefonovat. Jediné, co funguje, je posílání SMS zpráv, mobilní data a televize. S problémy se podle některých zákazníků potýká i pevný internet. Výpadek postihl zákazníky z různých koutů České republiky. A na webových stránkách společnosti se objevilo upozornění, že někteří zákazníci mohou mít problém s voláním.

„Někteří naši zákazníci mohou v této chvíli mít problémy s voláním. Všem dotčeným zákazníkům se omlouváme. Na opravě intenzivně pracujeme společně s dodavatelem. Při volání na tísňové linky doporučujeme vyjmout SIM kartu z mobilu. Ten se pak automaticky přihlásí do jiné dostupné sítě,“ uvádí operátor na svých stránkách.

Operátor se však rozhodl, že tento velký výpadek bude kompenzovat tak, že za každý neuskutečněný hovor pošle prostřednictvím své firemní Nadace O2 peníze na dobročinné účely. Peníze půjdou sice na dobrou věc, ale ve výsledku není výpadek kompenzován zákazníkům. A někteří kvůli nefunkčnosti přichází o zákazníky, jak napsala Jaroslava Matoušková na facebookových stránkách O2. Prostě musí čekat, než začne síť opět fungovat.

I uživatelé na facebookových stránkách společnosti O2 uvádí, že mají problémy s voláním, a tak se skutečně nejedná o lokální poruchu.

komentar01

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru