O večeři ze Dne díkůvzdání se přes aplikaci můžete podělit se syrskými uprchlíky

Poslední čtvrtek v listopadu se v USA slaví Den díkůvzdání. Pro Američany je to den, kdy se setkávají se svými rodinami a k tomuto setkání připravují opravdu bohatou večeři. Typickým jídlem je krocan, prý se jich v USA během toho jednoho dne spotřebuje až 50 milionů!

Jenže zatímco mnoho amerických rodin ani nemůže sníst všechno jídlo, které si nachystá, lidé z jiných částí světa nemají co k večeři. A to se o letošním Dni díkůvzdání rozhodla změnit webová stránka Thanksgiving for Syria. Umožní vám virtuálně pozvat na večeři i méně šťastné lidi – konkrétně syrské uprchlíky.

thxgiving_syria

Jak to funguje?

Na webu ThanksgivingForSyria.com vyberete, kolik lidí jste pozvali a co za jídlo jim servírujete (na výběr jsou typická jídla připravovaná na Den díkůvzdání). Webová aplikace pak vypočítá celkové náklady za večeři a umožňuje vám darovat buď polovinu nákladů, nebo rovnou celou částku organizaci dle vašeho výběru.

„Každoročně se scházíme a děkujeme za naše zdraví, ale jaký to má vlastně význam?“ popsal Paul Katcher, tvůrce aplikace. „To, za co jsem opravdu vděčný, je, že nemusím činit rozhodnutí jako – můj dům vybouchl a jedno z mých dětí je mrtvé pod troskami. Mám se pro něj vrátit, abych ho mohl pohřbít, nebo se snažit zachránit zbytek mé rodiny? Všechna tato strašná rozhodnutí nikdy nebudu muset dělat. Za to jsem opravdu vděčný.“

what_food

Katcher popsal, že nápad na aplikaci vznikl z rodinné tradice. Jeho rodina každé díkůvzdání dává polovinu ceny jídla na charitu. Myslí si, že by to udělalo více lidí, kdyby k tomu měli příležitost. A tak jim ji dal.

Bohužel zatím nemáme žádné zprávy o tom, kolik lidí aplikaci skutečně využilo.

Komentáře

Nahoru