O práci na Novém Zélandu s luxusními podmínkami není zájem

Praktický lékař, který působí v malebné novozélandské osadě Tokoroa, shání do své ordinace dalšího doktora kvůli velkému množství pacientů. Přestože láká na čtyřdenní pracovní úvazek, dvanáct týdnů dovolené a na dvakrát vyšší plat, než v zemi praktiční lékaři průměrně dostávají, nemůže posilu sehnat. Kde tkví problém?

V krásném městečku, ve kterém žije asi čtrnáct tisíc obyvatel, si praktický lékař Alan Kenny otevřel prosperující ordinaci. Nicméně nepočítal s takovým přílivem pacientů, a proto nyní hledá dalšího člena do svého týmu.

Neuseeland

Sehnat lékařskou posilu na Novém Zélandu je poměrně těžké.

„V loňském roce jsem musel zrušit dovolenou, neboť jsem nenašel zástupce po dobu mé nepřítomnosti. Vypadá to, že letos ji budu muset opět zrušit. Je to pro mě velice těžké,“ uvedl doktor pro list New Zealand Herald.

Přes dva roky se snaží najít spolupracovníka do ordinace, přičemž se mu snažily pomoci hned čtyři náborové firmy orientující se na zdravotnický personál. Bohužel, za poslední čtyři měsíce žádného kandidáta nabídka neoslovila.

Klíčový problém je venkov

Alan Kenny nabízí potenciálnímu pracovníkovi perfektní podmínky. Roční mzda ve výši 400 tisíc novozélandských dolarů (cca 6,5 milionů korun) je dvojnásobek průměrného ročního příjmu praktických lékařů v této zemi. Jako bonus přidává 12 týdnů dovolené a úvazek pouze na 4 dny v týdnu. A žádné noční a víkendy.

A proč se o místo nikdo nehlásí? Za vším stojí skutečnost, nejenže by nového pracovníka čekalo poměrně dost práce, ale musel by bydlet na „venkově“. Kdežto lidé na Novém Zélandu preferují větší města, jako je Auckland. Severní část ostrova je pro tamní obyvatele neperspektivní.

„V Aucklandu je největší lékařská univerzita, přičemž většina studentů zde pochází z bohatých rodin z okolí. Má praxe se v posledním roce výrazně rozrostla, a proto můžu nabídnout perfektní výdělek,“ prozradil novozélandský praktický lékař.

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru