O nejrychlejší mobilní procesor světa prozatím není zájem

O nejrychlejší mobilní procesor světa prozatím není zájem

Nedávno byla na veletrhu spotřební elektroniky CES 2013 představena Tegra 4 – další přírůstek do skupiny čipů od nVidie, který se zároveň stal nejrychlejším mobilním procesorem světa. Její 4 Cortex A15 jádra a 72 grafických jader jsou dokonce podle testů až 6-krát výkonnější, než Tegra 3. I přes všechny tyto úspěchy ve výkonu nemá o Tegru 4 nikdo velký zájem.

Jediným prozatimním zájemcem o supervýkonný čip je Toshiba. Ta jí plánuje osadit do svých tabletů. Průzkumy tvrdí, že ostatní společnosti mají zájem spíše o chipsety od Mediateku nebo Qualcommu. Produkty Qualcommu jsou totiž schopné přímé komunikace se sítí, což Tegra 4 nezvládá. Mediatek zase prodává čtyřjádro, které je sice méně výkonnější než Tegra 4, je ale extrémně levné. No, a když běžný člověk vidí tablet, u kterého je napsáno „čtyřjádro“ a navíc je levný, celkový výkon ho moc nezajímá.

Uvidíme, jak se Tegře 4 bude dařit. Chtěli by jste vlastnit zařízení s tímto chipsetem?

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru