Dnes vyšlo 15 článků

O moravském fotografovi píšou i zahraniční servery. Jeho fotografie jsou úžasné

Zakoupit si fotoaparát, vyfotit západ slunce a fotografii sdílet na sociální síti dokáže kdekdo. Nicméně prorazit se svými magickými snímky do světa se podaří jen málokomu. Velice úspěšným fotografem je Jan Sedlář, jehož fotografie zachycující přírodu obletěly přes internet celý svět.

Jana Sedláře, 28letý rodáka z Lipova v Jihomoravském kraji, už v dětství fascinovala příroda. V útlém věku si vybudoval také lásku k fotografování, jemuž se od roku 2011 věnuje na profesionální úrovni. Pořizuje nádherné snímky přírody, a to zejména stromů a lesů.

priroda-4

Zdroj: Facebook

„Fotím to, co je mi blízké, stromy mě vždy přitahovaly. Už jako malí jsme s bratrancem hráli hru, kdy jsme přelézali v korunách ze stromu na strom. Asi je to pro mě návrat ke kořenům. Kdysi dávno naši slovanští předci stromy ctili. Existovala místa zvaná háje, kde lidé rozjímali. Lesy jsou místo, kde se cítím více živý,“ řekl Jan serveru Blesk.cz.

Jako správný fotograf nosí fotoaparát neustále s sebou, neboť nikdy neví, co na cestách uvidí.

priroda-03

Zdroj: Facebook

„Pár dní před odjezdem sleduji počasí na mých oblíbených místech. Mám v oblibě mlhy, takže sleduju předpověď počasí a kde je největší pravděpodobnost výskytu nízké oblačnosti anebo mlhy, tam vyrážím,“ dodal.

Moravský fotograf má své oblíbené místo v Karpatech nedaleko Vrbovců, kde se cesta vine do kopce jako had. Nicméně ještě neměl to štěstí, aby tam potkal zajímavé počasí. Aby ze svých záběrů vytvořil nadpozemské fotografie, používá software na úpravu fotografií.

priroda-05

Zdroj: Facebook

„Myslím, že mé fotografie jsou tak trochu typické svou barevností, která mnohdy nesouvisí s realitou. Je to samozřejmě můj záměr, jak přiblížit a zprostředkovat divákovi pocity. Člověk, který je v přírodě, má možnost vnímat krásné momenty, jako je západ slunce či mlha v lese, všemi svými smysly. Tuto možnost však divák sledující fotografii nemá, a tak se snažím nahradit tento smyslový deficit při svobodným a intuitivním použitím barev,“ dodal Jan závěrem.

Díla fotografa můžete zhlédnout buď na jeho stránce na Facebooku anebo na jeho webových stránkách.

priroda-06

Zdroj: Facebook

priroda-02

Zdroj: Facebook

priroda-01

Zdroj: Facebook

Zdroj: Blesk.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru