O ICQ se perou tři společnosti

O ICQ se perou tři společnosti

Okolo ICQ se sdružují především ruské společnosti ProfMedia a Digital Sky Technologies. První jmenovaná se zabývá médii, a to hlavně televizí, rozhlasem a internetem, jedná se především o investiční společnost. Její hodnota se odhaduje na 623 tisíc dolarů. Druhá ruská společnost, taktéž investuje, a to po celém světě, avšak zaměřuje se nejvíce na Evropu. Zaměřuje se internet.  Nesmíme opomenout také zájem čínské společnosti Tencent. Ta provozuje čínský QQ, podobný ICQ. Tento Instant Messaging je podle odhadů největším komunikačním programem na světě.

Hodnota ICQ, které vlastní firma AOL má podle odhadů hodnotu 5,6 miliardy korun.  AOL rozprodává svůj majetek, který se mu již nehodí do portfolia, poté co bylo vyčleněno z mediální skupiny Time Warner.

O ICQ mají zájem nejbližší konkurenti, které se v tomto oboru již orientují. DST vlastní ruský server Mail.ru, ProfMeida Rambler, a jak bylo již zmíněno, Tencent QQ. Mail.ru je podporován hlavně ze strany programu QIP, který je tvořen ruskými programátory. Na této sítě je přes 10 miliónů ruských a dalších rusky mluvících uživatelů.

ICQ  má podle několika odhadů asi 50 milionů aktivních uživatelů, z toho je 50% rusů. Tato statistika je však nepřesná, protože 95% všech spamů produkují ruští spamboti, a tak se dá o tolika aktivních uživatelích jen polemizovat. Česká republika je v TOP použivatelů tohoto komunikačního programu.

Podle všeho tyto firmy nabízí „jen“ 2 miliardy korun, což je třikrát méně než je vyčíslená hodnota této sítě. A tak i přes to, že by se sítě rád AOL zbavil, nejspíše nabídky odmítne.

Štítky: ,

S internetem začínal před několika lety jako tvůrce webů. Dnes se živí internetovým marketingem. Podniká na vlastní pěst – práce na volné noze. V 17 letech vlastní několik internetových obchodů a občas přijme nějakou zakázku na výrobu minisite.

Komentáře

Nahoru