Dnes vyšlo 15 článků

O co jsme se v lednu nejvíce zajímali?

O co jsme se v lednu nejvíce zajímali?

Sešel se rok 2013 s rokem 2014. Jeden starý a unavený, druhý mladý a plný energie. A rok 2014 tomu starému řekl: „Uhni, jsi příliš nudný. Je potřeba rozvířit hladinu nějakou tou změnou a já jich přináším dost.“ Teď už máme za sebou první dva měsíce roku 2014. Jeho změny se projevily i ve statistikách vyhledávačů. Co je pro nás aktuální a o co se zajímáme?

Seznam.cz nám přináší statistiku internetových skokanů, tedy dotazů, které jsme v lednu 2014 vyhledávali více než kdykoli předtím. Tyto dotazy tak odrážejí aktuální problémy, zájmy a témata, o která se zajímáme.

Jaké změny přinesl rok 2014?

S prvním lednem nabyl účinnosti nový občanský zákoník nebo novela zákona o obchodních korporacích. Taky se pozměnilo danění u dohod o provedení práce či pracovní činnosti. Popularity nabyla například ketonová dieta (omezení konzumace sacharidů a zvýšení příjmů bílkovin a tuků).

Všechna tato témata nás zajímají, a tak je vyhledáváme na internetu. Díky tomu se umístila na předních příčkách statistiky internetových skokanů.

Praktické dotazy a rady

Co se týče dotazů týkajících se praktického života, nejčastěji jsme vyhledávali informace ohledně katastru nemovitostí, daní (daňový portál české daňové správy) a platnosti dálniční známky 2013.

Tyto dotazy se ve statistice objevují každoročně, protože jsou spojené s našimi lednovými povinnostmi.

Dotazy spjaté se změnami

S ohledem na již uváděné změny roku 2014 jsme nejvíce vyhledávali informace o novém občanském zákoníku nebo o změnách poplatků u lékaře, které se od 1. 1. 2014 taktéž změnily.

Smutná inspirace pro vyhledávání

Na prvních příčkách v kategorii Osobnosti a Události se také objevila česká herečka Věra Tichánková. Důvod je bohužel velmi smutný, neboť Věra Tichánková od ledna 2014 není mezi námi.

Překvapením mohlo být umístění firmy Albixon. V lednu však došlo v sídle společnosti k výbuchu, při kterém zemřel jeden člověk.

Celou statistiku naleznete na stránkách skokani.seznam.cz.

Největší skokani – leden 2014

Osobnosti

1. Elizabeth Starr

2. Věra Tichánková

3. Jan Skopeček

4. Wendy Zapletalová

Praktické dotazy

1. Katastr nemovitostí

2. Daňový portál české daňové zprávy

3. Horoskopy na rok 2014 pro jednotlivá znamení

4. Tři králové

Zábava, kulturní, společenské a sportovní akce

1. Ohňostroj Praha 2014

2. Australian Open 2014 pavouk

3. Dakar 2014 online

4. Jizerská padesátka 2014

TV pořady, filmy, seriály

1. Farmář hledá ženu

2. Schindlerův seznam

3. Čertova nevěsta

4. Láska v hrobě

 

Zdroj: www.skokani.seznam.cz

Obrázek: www.seznam.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru