Dnes vyšlo 15 článků

Nyní můžete spustit Android aplikace ve Windows

Nyní můžete spustit Android aplikace ve Windows

Google vydal novou beta verzi ARC (App Runtime for Chrome), která v kooperaci s novou aplikací ARC Welder zajistí uživatelům desktopových zařízení s různými platformami operačních systémů spuštění androidových aplikací v prohlížeči Chrome.

Už v loňském roce byla vydána první verze ARC, nicméně fungovala pouze v Chrome OS. Program ARC Welder nyní funguje na jakékoliv platformě operačního systému (Windows, Mac, Linux, Chrome OS). Jedinou podmínkou je mít nainstalovaný internetový prohlížeč Google Chrome.

ARC je v současné době v beta verzi, a proto nejsou podporovány všechny služby a aplikace z Google Play (například Google Maps). Nicméně její použití je bezplatné a aplikace za vyzkoušení stojí.

Potřebujete:

  • počítač s operačním systémem Windows, Mac, Linux či Chrome OS,
  • nainstalovaný prohlížeč Google Chrome ve verzi 41 a vyšší,
  • aplikaci ARC Welder,
  • a soubor *.apk z Google Play.

arc welder screen

ARC Welder se do prohlížeče instaluje jako plugin, jak je vidět na předchozím obrázku. Poté je možné spustit téměř jakoukoliv aplikaci z Google Play i v počítači. Cílem ARC Welder je nabídnout uživatelům desktopových zařízeních aplikace, jež pro ně nejsou dostupné.

arc

Tento plugin by měl otevřít vývojářům nový svět a také by se mohlo jednat o začátek sjednocení Android ekosystému.

Zdroj: Thustedreviews.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru