Numerická klávesnice

Numerická klávesnice

Numerická klávesnice je část klávesnice umístěná většinou samostatně v pravé části klávesnice. Jsou na ní všechna čísla, základní aritmetické operace fungující v aplikaci Kalkulačka (dělení, násobení, odčítání, sčítání), desetinná čárka (tečka) a Enter, který v aplikaci Kalkulačka funguje jako “=” (napíše výsledek zadaného příkladu).

Mohlo by vás zajímat:

Číslice fungují jako běžné číslice v době, kdy máte zapnutý NumLock (NumLk). Když je NumLock vypnutý, klávesy číslic fungují jako šipky. Občas se nad numerickou klávesnicí nachází i tlačítko pro spuštění kalkulačky.

Počítače (hlavně notebooky) bez numerické klávesnice musejí některé úkony provádět jinak. Speciální Alt – znaky (☺☻♥♦♣…) musíte místo kombinace Alt-u a číslic na numerické klávesnici napsat jinak. Nejprve musíte aktivovat NumLock (NumLk), případně stisknout Fn a ScrollLock (ScrLk). Následně držte Alt a místo na numerické klávesnici stiskněte pomyslné numerické klávesy na běžné klávesnici. To jsou klávesy (od 0 do 9) M,J,K,L,U,I,O,7,8 a 9. Následně všechny klávesy uvolněte a je hotovo.

Klávesnice notebooku

U psaní číslic je to podobné, ale jednodušší. Stačí držet Shift a následně stisknout +,ě,š,č,ř,ž,ý,á,í nebo é.

Psaní číslic na notebooku

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru