Dnes vyšlo 15 článků

NumberSnap: Už nikdy nezapomenete obličej té kočky z klubu

NumberSnap: Už nikdy nezapomenete obličej té kočky z klubu

Byli jste někdy na party, v klubu, na nějaké společenské události a dostali se do takového toho víru dění, kdy na vás prší jména a telefonní čísla? Druhý den se člověk obvykle probudí a zjistí, že vlastně neví, kdo je kdo. Tuhle bolestnou situaci umí vyřešit NumberSnap.

Aplikace je nyní přístupná pro Android přes Google Play. A co vlastně umí? NumberSnap vychází z předpokladu, že si často zkrátka nemůžeme zapamatovat všechna jména a tváře, která potkáme. Z mnoha důvodů. A tomu by právě aplikace měla pomoci.

Pořiďte si okamžitou fotku. Fajn nebo divné?

Aplikace funguje na jednoduchém principu: ve chvíli, kdy otevřete editaci kontaktu, fotoaparát na vašem telefonu si osobu před vámi okamžitě vyfotografuje. Aplikace by tak měla zabránit tomu, abyste druhý den marně přemýšleli, kdo je kdo, nebo zdlouhavě přiřazovali vyfocené tváře k nepovědomým jménům.

Otázky se ale nabízí: Nebude to vašim novým známostem vadit, když si je při prvním kontaktu okamžitě a naprosto nečekaně vyfografujete? Aplikace totiž není příliš diskrétní. Okamžitě totiž vašim kontaktům zašle zprávu, že byl pořízen jejich snímek. Tato možnost se ovšem dá vypnout. I tak je to ale trochu zvláštní.

Další věcí je, že můžete skončit s celou řadou kontaktů, které – kupodivu – budou na fotce vypadat úplně jako vy, vzhledem k tomu, že lidé často a rádi zadávají svá telefonní čísla do cizích telefonů sami. Ačkoliv se tak můžete úžasně zlepšit v pózování pro momentky, vašemu seznamu kontaktů to příliš nepomůže.

Pokud ale skutečně patříte k osobám, které mají příšernou paměť na jména, čísla, tváře a vše ostatní, co souvisí s navazováním společenského kontaktu, zkuste to. A užívejte, jak je libo.

Zdroj: https://techcrunch.com/2013/07/18/never-forget-a-face-with-numbersnap/

Komentáře

Nahoru