Nejlepší online hry pro všechny! Kterou si zahrajete vy?

Nejlepší online hry pro všechny! Kterou si zahrajete vy?

Přiznejme si to, snad každý, kdo je ve styku s počítačem, má i zkušenost s počítačovými hrami. Dnes se nezaměříme na klasické hry, ale podíváme se na multiplayerovou scénu, tedy hry na internetu. V čem se tyto hry liší od normálních? Především nehrajete sami, ale s více hráči, ať už jste spolu, nebo proti sobě. Většinou také nemusíte hru ani instalovat, i když u některých je třeba nainstalovat herního klienta. Z těchto her si vybere každý, neboť existují ve všech žánrech.

Runescape

Prvním zástupcem online her je světoznámé MMORPG Runescape. Co že je vlastně MMORPG? Je to zkratka pro Massive Multiplayer Online RPG, tedy RPG na internetu hrané mnoha hráči. Proč byste si měli vyzkoušet z těchto MMO právě Runescape? Hlavní výhodou je to, že nemusíte vůbec nic instalovat, celá hra běží na Javě a má svoji specifickou grafiku. Rovněž je to nejhranější MMORPG zdarma. Celá hra je vlastně rozdělená na dvě části, část zdarma, kde můžete hrát, ale nebudete mít přístup k některým předmětům, úkolům atd. Poté je tu placená část, kde si za částku 7 dolarů měsíčně můžete vychutnat naprosto všechno.  Určitě doporučuji si tuto hru vyzkoušet.

Zdroj: runescape4.org

Browserové hry typu Travian

Tyto hry jsou si velmi podobné a vesměs se liší jen v konceptu a grafice. To jim ovšem vůbec neubírá na kvalitě.

Asi nejpopulárnější hrou tohoto odvětví je už zmíněný Travian – strategická hra z prostředí pozdní antické doby. Vyberete si jeden ze tří národů – Římané, Galové a Germáni a poté už jen vylepšujete vaše město, dobýváte okolní města, uzavíráte aliance s cílem hru vyhrát. I přes svůj pokles v popularitě je na  Travianu přes 50 tisíc uživatelských účtů.

Zdroj: osg1.com

Další podobnou hrou, tentokrát ze světa moří a oceánů je Seafight. Jedná se o hru s obrovským počtem hráčů (asi 40 milionů účtů). Ovládáte vlastní loď, kterou samozřejmě postupem času vylepšujete. A jak jinak, vašim cílem není nic jiného, než dobývat a bohatnout.

Zdroj: mmohut.com

Jako posledního z mnoha zástupců ještě zmíním Farmeramu. Tentokrát se vžijete do role farmáře a máte svoji farmu udržet v pořádku a rozvíjet ji. Hra je zajímavá především svoji bláznivou grafikou. Pokud tedy chcete mít i kousek přírody ve vašem počítači, můžete zkusit právě tuto online hru.

Zdroj: igrozona.com

Second life

Chcete-li na chvíli zapomenout na reálný svět a být kým chcete v tom virtuálním, zahrejte si „hru“ Second life. O co zde vlastně jde? Není to až tak docela hra, jako spíš takový svět plný lidí, kteří vystupují za své vymyšlené a navrhnuté postavy. Můžete tak s někým cizím pokecat u kafe, nebo sportovat s někým, kdo ve skutečnosti  žije na druhém konci světa. Toto prostředí je rozděleno na dva světy podle věku uživatelů:  MainGrid (18+ let) a TeenGrid (13-18 let).

Zdroj: digiredo.wordpress.com

Football Superstars

A teď něco pro fotbalové fanoušky. Chcete se z židle u počítače přesunout na umělý trávník ve fanoušky naplněné aréně? V této hře máte možnost. Vžijte se do role fotbalové hvězdy a veďte svůj tým k vítězství. Kromě toho můžete být i fotbalový manažer a tak si vyzkoušíte všechny aspekty fotbalu.

Zdroj: nmk.co.uk

Puzzle Pirates

Možná se vám podle grafiky bude zdát, že je tato hra určena primárně pro děti, ale opak je pravdou, hrají ji nejvíce právě dospělí. Opět se jedná o pirátské prostředí a stejně tak si i vylepšujete loď, kupujete zbraně a výzbroj a najímáte si posádku, která se skládá z reálných lidí. Postupem času se z obyčejného námořníka můžete vypracovat až na admirála flotily. Co je na této hře zajímavé? Mnoho činností se děje jako forma puzzle, ať už se jedná o různé úkony na lodi, kování, alchymie, vaření, nebo i souboje. Je to velmi příjemná oddychovka. Bohužel, abyste si mohli užít všeho v této hře, je nutné si připlatit měsíční poplatek.

Zdroj: puzzlepirates.com

League of Legends

Na konec by bylo dobré zmínit i nějakou z populárních MOBA (Multiplayer  Online Battle Arena) her. Nejslavnější je bezesporu modifikace Warcraftu DOTA, proto uvedu trochu méně známou hru League of Legends. O co tady jde? Bojujete v aréně se spojenci proti nepřátelům a v každé hře si vyberete hrdinu/championa, s různými vlastnostmi. Následně spolupracujete se spojenci a snažíte se vyhrát. Získáváte za to virtuální měnu, za kterou si můžete koupit další hrdiny, nebo runy, které vám vylepší vlastnosti ve hře.

Zdroj: gamespot.com

Doufám, že si některé ze zmíněných her vyzkoušíte a nebudete se po dlouhých zimních večerech nudit.

Komentáře

Nahoru