Dnes vyšlo 15 článků

Nudí vás klasické bydlení? Ustelte si v luxusní šišce v korunách stromů s výhledem na hory

Dosáhnout spojení s přírodou, aniž byste museli opustit pohodlí moderního způsobu života, snad nikdy nebylo jednodušší. V rámci soutěže v roce 2014 vytvořil italský architekt Claudio Beltrame originální návrh „domečku na stromě“, uplynulo pár let a v jeho designovém zázraku ve tvaru šišky umístěné v korunách stromů se na prázdniny můžete ubytovat i vy!

Treehouse1

Víkendový útěk z velkoměsta už nemusí znamenat shánění stanu, teplého spacáku a praktické sady nástrojů pro přežití v divoké přírodě. Stačí si do batohu sbalit jen to nejnutnější a vyrazit za hranice, kde na vás čeká skutečně originální bydlení. Podle návrhu Claudia Beltrama ve spolupráci s italskou firmou specializující se na stavbu dřevěných prefabrikovaných domů DomusGaia totiž ve městě Ugovizza v italských Dolomitech vyrostly netradiční domy na stromech v luxusním provedení.

Domy se svým tvarem podobají borové šišce (či vejci) a svým vzhledem vás dočista okouzlí. Interiér je tvořen třemi patry, kdy spodní zastává funkci kryté panoramatické terasy s výhledem na hory. Do prostředního patra se návštěvníci dostanou pomocí dřevěného mostku, který vede přímo do prostorného obývacího pokoje s kuchyňkou, koupelnou a velkými okny. Romantická ložnice se nachází ve vrchní části šišky a zejména v noci nabízí úžasný výhled. Přímo nad postelí je totiž umístěno okno, které obyvatelům domečku umožní pozorovat hvězdy po celou noc.

Treehouse4

Benefitem je, že celkový vzhled domu nenarušuje ráz okolní přírody a do prostředí zapadá tak, jak by byl jeho přirozenou součástí. Celá stavba je umístěna ve výšce deseti metrů nad zemí, ložnice se tak nachází v úrovni koruny stromů. Sám architekt projekt, který vznikl jako reakce na rostoucí popularitu ekoturistiky a eskapismu, odůvodnil slovy, že úkryt ve stromech byl vždy tím nejlepším místem ke snění. A má svatou pravdu!

Treehouse2

 

Treehouse3

Zdroj text/foto: dezeen.com, archdaily.com

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru