Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Novým výkonným ředitelem CPExu se stane Lukáš Šmol

Novým výkonným ředitelem CPExu se stane Lukáš Šmol

Czech Publisher Exchange (CPEx) hlásí změny ve vedení. Od 1. října se výkonným ředitelem společnosti stane Lukáš Šmol, který na této pozici nahradí Davida Voráčka. Jednou z hlavních priorit pro nového ředitele bude příprava na očekávané omezení cookies třetích stran, kam spadá také projekt identifikátoru Czech Ad ID.

„Výkonná rada CPExu má plnou důvěru v to, že Lukáš je správným člověkem pro vedení CPExu. Má mnoho zkušeností a odborných znalostí za roky, které v CPExu strávil, a pomůže CPEx provést dalším obdobím, kdy programatická reklama představuje stále významnější podíl reklamního trhu,“ zaznělo z výkonné rady, jejíž členy jsou Jiří Otevřel z Mafry, Petr Bednář z Vltava Labe Media, Jan Zubina ze CNC a Karel Suk z Economie.

Lukáš Šmol v CPExu působí od roku 2017 na pozici vedoucího produkčního oddělení, které pro vydavatele zajišťuje monetizaci jejich reklamních ploch a rozvojové projekty v oblasti RTB, identity a privacy.

Czech Ad ID je nové společné řešení vybraných vydavatelů pro cílení online reklamy. Jde o reklamní identifikátor postavený na přihlašování, který má nahradit dosud dominantní cílení založené na cookies třetích stran.

CPEx je sdružení předních českých vydavatelů online médií (Mafra, Czech News Center, Economia, Vltava Labe Media). Inzerentům od roku 2013 zpřístupňuje reklamní plochy pomocí technologie RTB. Má ve svém portfoliu weby, na něž zavítá 85 % internetových uživatelů.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru