Novým hitem má být telefon, ze kterého jde jen telefonovat

Novým hitem má být telefon, ze kterého jde jen telefonovat

Jestli jste moderním technologiím, myšleno smartphone, nepropadli zcela a někdy vám hlavou prolétla myšlenka, že vás váš mobilní přítel omezuje a nemůžete se soustředit na určitou činnost, nebyli jste jediní. Tato myšlenka napadá lidi čím dál častěji. A u někoho byla tak silná, že se rozhodli s tím něco dělat. Vyrobili telefon, ze kterého se dá jen telefonovat, žádnou jinou funkcí neoplývá. Neodešlete ani nepřijmete žádnou textovou zprávu.

Díky smartphonům je nám ulehčeno téměř cokoliv. S výpočty nám pomůže kalkulačka, s cizím jazykem překladač, s gramatikou textové programy, s orientací mapy a s každou otázkou, kterou bychom si jinak museli vyhledat v knihách, internet. Zkrátka na všechno máme pomocníky a nástroje. Učíme se jen využívat věci kolem sebe, protože je to nejrychlejší a nejjednodušší. Jen malé procento lidí vyhledává náročnější způsoby k dosažení svého. Nicméně vraťme se k Light Phonu.
Dlouhé roky se vynálezci snažili, aby technologie měla co nejvíce funkcí, tak proč telefon, z kterého se může jen telefonovat? Je to proto, abychom mohli prožívat a užívat si chvíle, kdy nechceme být rušeni a chceme relaxovat. Smartphone nás neustále zahlcuje notifikacemi, které na sebe stahují naši pozornost.

Light Phone je vyroben jako doplněk k smartphonu. Je určen k tomu, abychom byli přístupní k hovoru a zároveň byli offline. Ve svém propagačním videu se snaží naznačit sílu a krásu života, kdy jste vážně volný a neomezuje vás žádná technologie. Jednou za čas potřebuje vypnout každý, tzn. přepnout se do offline režimu.

thelightphonespec

 Funkce Light Phonu

Nový Light Phone je schopen trvale uložit devět telefonních čísel. Nemusíte si pořizovat novou sim kartu. Součástí balení je nano sim karta, kterou si doma napojíte cloudovou formou na počítač a nastavíte si na ni vaše telefonní číslo. Pak už ji jen vložíte do Light Phonu. Provedení a design je velmi jednoduchý a decentní. Baterie má výdrž 3-4 dny. Ptáte se kdo stojí za výrobou Light Phonu? Je to Foxconn, taiwanská firma, které se podílela na výrobě iPhonů.

Projekt Light Phone se už před dvěma lety objevil na Kickstarteru. V dnešních dnech se objevuje na portálu Republic, na kterém získává investory formou crowdfundingu. Vynálezcům se jejich budget zvedl o 100 %. Získali 72,758 dolarů, což je v přepočtu cca 1,6 milionů Kč. Jejich čas ještě nekončí, do konce jim zbývá ještě 19 dní

Zdroj foto/text: thelightphone.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru