Nový Zéland vydá Kima Dotcoma do USA

Novozélandský soud rozhodl, že internetový německo-finský podnikatel Kim Dotcom bude vydaný Spojeným státům americkým. Americká justice vyžaduje jeho vydání kvůli obžalobě z porušování autorských práv a dalších zločinů. Nicméně právníci internetového magnáta se chtějí proti rozsudku novozélandského soudu odvolat.

Kim Dotcom byl v USA obviněný za porušování autorských práv na jeho stránkách Megaupload. Obvinění se vztahuje také na vyděračství a praní špinavých peněz.

Portrait Session with MEGA Limited Executives

Kim Dotcom bude vydán do USA.

Novozélandský soud rozhodl o vydání Kima Dotcoma a tří spolupachatelů do USA. Soudce Nevin Dawson své rozhodnutí odůvodnil tak, že ho přesvědčila jednoznačná převaha důkazů. Na otázky, které jsou spojené s obviněním, by měly odpovědi najít právě americké soudy. Obhájci byly pohoršeni z verdiktu, a proto se chtějí odvolat k soudu vyšší instance.

„Dnes spravedlnost nezvítězila,“ napsal na Twitteru jeden z advokátu Kima Dotcoma – Ira Rothken.

Kim Dotcom si neustále stojí za svým a tvrdí, že je legální internetový podnikatel. Nicméně americké úřady mají zcela jiný názor. Zablokovaly jeho Megaupload, neboť zde propagoval online krádeže ve velkém množství. Kriminální činností si přišel na 175 milionů dolarů (4,3 miliardy korun).

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru