Dnes vyšlo 15 článků

Nový Zéland troly pokutuje a posílá je do vězení

Přečetli jste si zajímavý článek na internetu a chcete přispět do diskuze, případně si přečíst názory ostatních čtenářů? Skupina trolů v diskuzi vás odradí a znechutí. Na Novém Zélandu je trolování konec, neboť vláda této země minulý týden akceptovala Zákon o škodlivé digitální komunikaci.

3263129119_ac3daab351_b

Trollování je na Novém Zélandu trestné.

Nový Zéland vydal zákon, který ochraňuje uživatele internetu před škodlivým, výhružným a urážlivým obsahem. Zákon se specializuje hlavně na trolování se sexuálním a rasistickým podtextem. Jedná se například o diskriminaci postižených lidí, šíření intimních obrázků a videí bez povolení vyobrazeného člověka či podporu spáchání sebevraždy.

Zákon se vztahuje i na sociální sítě

Za trolování hrozí finanční pokuty, nicméně je možnost i odnětí svobody. Pokuta pro jednotlivce se může vyšplhat až na 30 tisíc eur, přičemž firmy za trolování zaplatí až čtyřikrát tolik. Odnětí svobody je stanoveno na dva až pět let.

Zákon se vztahuje také na sociální sítě – Facebook, Google+, Twitter – jejichž povinností je odstranit trolující obsah. S odstraněním škodlivého obsahu budou pomáhat také agentury, které autory budou vyzývat ke smazání. Pokud se tak nestane do 24 hodin, agentura provede tuto akci sama.

„Nový zákon je skutečně obsáhlý a riskujeme tím omezení naší svobody slova,“ podotkl Gareth Hudges, poslanec novozélandské Zelené strany.

Zdroj: Telegraph

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru