Tisková zpráva: Nový TP-LINK TL-WA5210G boří hranice – má dosah až 15 km

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, nabízí na českém trhu venkovní přístupový bod s označením TL-WA5210G, jež využijí zejména poskytovatelé internetového připojení, a to jako koncové zařízení u svých zákazníků. Přístupový bod disponuje integrovanou anténou, podporuje standardy IEEE 802.11 b/g a zvládne přenášet data rychlostí až 54 Mbit/s.

TP-LINK TL-WA5210G s dosahem až 15 km

TP-LINK TL-WA5210G najde díky svému vysokému výkonu a citlivosti uplatnění zejména jako koncové zařízení u bezdrátových spojů na velkou vzdálenost. Kromě jiného podporuje mód WISP, což ocení zejména poskytovatelé služeb. Zařízení ve svém těle integruje duálně polarizovanou anténu se ziskem 12 dBi.

Vodotěsný design do náročných podmínek

Díky vodotěsnému designu odolá přístupový bod TL-WA5210G i nepříznivým venkovním podmínkám. Poradí si s teplotami od -30 do 70 stupňů Celsia a pochlubí se rovněž integrovanou ochranou proti bleskům (4000 V) a přepětí v elektrické síti (15 kV).

Zařízení pracuje na frekvenci 2,4 GHz, díky čemuž dokáže spolehlivě přenášet data i za horších podmínek a na větší vzdálenost než zařízení pracující v pásmu 5 GHz. Řada poskytovatelů služeb již navíc 2,4GHz pásmo uvolnila a přešla na frekvenci 5 GHz, tím pádem došlo k uvolnění přeplněných frekvencí a pásmo se opět stává atraktivním pro dlouhé spoje. Aktuálnost tohoto produktu, který je na českém trhu v prodeji již druhým rokem, tak velmi rychle znovu roste.

Vysoký výkon i citlivost

Zisk vestavěné antény dosahuje hodnoty 12 dBi, která přístupový bod předurčuje k použití také na velké vzdálenosti. Vynikající citlivost pak zajistí, že zařízení dokáže přijímat a odesílat data vysokou rychlostí i při nízkém signálu, který ostatní zařízení zvládají jen obtížně.

TP-LINK TL-WA5210G díky těmto dvěma vlastnostem doslova boří hranice Wi-Fi sítí a s integrovanou anténou umožňuje bezdrátově přenášet data až na vzdálenost 15 kilometrů. Po připojení externí antény s vyšším ziskem lze uskutečnit přenos až na vzdálenost úctyhodných 50 kilometrů.

Široké využití zásluhou vysokého počtu režimů

TL-WA5210G není jen přístupovým bodem, ale poradí si také s režimy klient, klient router, bridge, repeater a gateway. Pro flexibilní nasazení ve venkovních prostorech je zařízení vybaveno podporou napájení po ethernetovém kabelu (PoE) na vzdálenost až 60 metrů. V takovém případě se po stejném kabelu přenáší jak datové pakety, tak elektřina. Zařízení díky tomu není potřeba externě napájet prostřednictvím adaptéru a lze jej snadno umístit tam, kde bude mít nejsilnější signál. Zařízení je certifikováno pro provoz v rámci EU.

Venkovní přístupový bod TP-LINK TL-WA5210G lze zakoupit v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK.

Klíčové vlastnosti

 • Kompatibilní se standardem 802.11 b/g, přenos dat bezdrátově rychlostí až 54 Mbit/s.
 • Vysoký vysílací výkon spolu s vysokou citlivostí přijímače zajistí kvalitní přenos dat na velkou vzdálenost.
 • Integrovaná, duálně polarizovaná 12dBi anténa zabezpečí kvalitní příjem signálu.
 • Vodotěsný design a integrovaná ochrana proti bleskům.
 • Podporuje WISP mód.
 • Napájení po ethernetovém kabelu (PoE) až na vzdálenost 60 metrů.
 • Izolace uživatelů na druhé síťové vrstvě.
 • Indikátor propustnosti.
 • Integrovaný test pro ověření rychlosti sítě.
 • Podporuje SNMP protokol pro vzdálený management.
 • RP-SMA konektor pro připojení výkonné externí antény.

Technické specifikace

Hardwarové specifikace
Rozhraní 1 x 10/100Mbit/s RJ45 LAN port
1 x RP-SMA konektor pro externí anténu
Tlačítka Tlačítko resetování
Externí napájení 12VDC / 1 A
Bezdrátové standardy IEEE 802.11h, IEEE 802.11b
Typ antény Duálně polarizovaná, směrová, 12 dBi
Vyzařovací úhel antény 60° horizontálně, 30° vertikálně
Rozměry (š x h x v) 265 x 120 x 83 mm
Ochrana Ochrana proti přepětí 15 kV

Ochrana proti bleskům 4000 V

Možnost uzemnění

Funkce bezdrátové sítě
Frekvenční rozsah 2.4 – 2.4835 GHz
Přenosová rychlost 11g: až 54 Mb/s (dynamická)
11b: až 11 Mb/s (dynamická)
Vysílací výkon (EIRP) < 20dBm (pro země dodržující CE standard)

<27 dBm (pro země dodržující FCC standard)Citlivost přijímačeIEEE 802.11g
54 Mbit/s: -76 dBm
48 Mbit/s: -78 dBm
36 Mbit/s: -82 dBm
12 Mbit/s: -91 dBm
9 Mbit/s: -92 dBm

IEEE 802.11b
11 Mbit/s: -90 dBm

5,5 Mbit/s: -92 dBm
1 Mbit/s: -98 dBmRežimyAP, klient, klient router, bridge, repeater, gateway, WISPDalší funkceWDS bridge, statistiky bezdrátové sítěZabezpečení bezdrátové sítěSkrytí SSID

Filtrování MAC adres

podpora 64/128/152bit WEP / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK (AES/TKIP)DosahAž 15 km s integrovanou anténou, až 50km s externí anténouPokročilé funkcePoE napájení až na vzdálenost 60 metrů

4 diody pro indikaci stavu

Ostatní
Certifikace CE, FCC, RoHS
Obsah balení TL-WA510G
Napájecí zdroj
Power injector pro PoE
Disk CD s prostředky
Příručka pro rychlou instalaci
Systémové požadavky Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ nebo Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® nebo Linux.
Nároky na prostředí provozní teplota: -30 ℃ – 70 ℃
teplota pro uskladnění: -40 ℃ – 70 ℃
provozní vlhkost: 10 % – 90 % nekondenzující
vlhkost při uskladnění: 5 % – 95 % nekondenzující

O společnosti TP-LINK

TP-LINK je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-LINK zahrnuje bezdrátové směrovače a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G směrovače, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB směrovače a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese https://www.tp-link.com/cz/.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru