Nový světový rekord v psaní smsek – zvládnete ho překonat?

Dneska chodí neustále s mobilem v ruce prakticky každý. Pořád koukáme do těch svých chytrých zařízení a cvakáme. I když v dnešní době už to není tolik o cvakání, jako spíše o dotyku. Trendem je být neustále online a v kontaktu. Takže se docela může hodit, když máte nějakou vychytávku, se kterou píšete rychle – třeba inteligentní klávesnici.

Kdybyste znali brazilského teenagera Marcela Fernandese a denně si s ním psali, určitě byste zpozorovali jeho extra rychlé odpovědi. O jeho rychlo psacích schopnostech se teď ale dozvídá celý svět. Překonal totiž světový rekord.

Stáhněte si Fleksy a trénujte

Nebylo to ovšem jen tak. Bez nové klávesnice Fleksy by to zřejmě nezvládl. Výkonný ředitel společnosti Fleksy, Loannis Verdelis, je velmi šťastný, že se jeho aplikace může pyšnit titulem nejrychlejší klávesnice pro smartphony na světě. Marcel s ní totiž následující text napsal za 18,19 sekundy.

„The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human.“

Kdyby vás to zajímalo, jedná se o text o piraních rodu Serrasalmus a Pygocentrus. Jsou to nejdravější sladkovodní ryby světa, ale člověka napadají jen zřídkakdy. Všimněte si, že se v textu nachází značné množství ne příliš obvyklých slov. Proto není tak jednoduché ho napsat.

fleksyrecord1-650x0

Marcel Fernandes

Jak to dokázal? To je jednoznačné. Prostě je jen zvyklý často psát na mobilu. Když mu bylo 13, začal ho zlobit monitor počítače. Občas blikal a sám se vypínal. Marcel nakonec ve vzteku vzal kladivo a rozbil ho. A tak mu pak nezbylo nic jiného, než veškeré věci vyřizovat na svém iPhonu 3GS. Na domácí úkoly si občas půjčoval mámin notebook, ale všechno ostatní dělal na mobilu.

„Od svých dětských let jsem fascinován Guinnessovou knihou rekordů,“ pověděl v krátkém rozhovoru. „Četl jsem knihy a hledal zajímavé záznamy na internetu. Nikdy mě ale nenapadlo, že bych držitelem světového rekordu jednou mohl být i já.“

Startup strčil do kapsy Microsoft

Co se týče softwaru, byl předchozím rekordmanem Microsoft. Klávesnice z jeho Windows Phone 8.1 totiž vyhrála přímou bitvu s Galaxy S 4. Teď se z výhry těší začínající startup.

„Jsme nadšeni, že jsme vybudovali nejlepší, nejkrásnějši a nejrychlejší klávesnici pro smartphony,“ vyjádřil se Verdelis. „Světový rekord je skvělým důkazem našeho pokroku a my jsme rádi, že poslední vylepšení z Fleksy udělaly tu nejrychlejší klávesnici.“

fleksy

Nejrychlejší klávesnice Fleksy

Fleksy je k dispozici pro iOS i Android. V iOS verzi je aktuálně k dispozici šest nových jazyků, Android verze obsahuje i výzvu World Record Challenge. S její pomocí se mohou uživatelé sami pokusit překonat nový světový rekord. Troufnete si? Chce to trénink.

Zdroje: Digital Trends, Business Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru