Nový nástroj od Googlu pomůže zabezpečit weby

Možná jste se již v prohlížeči Google Chrome setkali se zeleným zámečkem v adresním řádku. Co vlastně tento zámeček znamená? Ano, je to bezpečnost. Google takto označuje weby, které splňují parametry pro bezpečný web.

Google označuje weby, které splňují požadavky pro bezpečný web zeleným zámečkem. A nyní mají vývojáři v rámci Chrome Developer Tools možnost zjistit, co je potřeba udělat, aby jejich web splňoval zmíněné požadavky pro bezpečnost.

Zelený zámeček v podstatě znamená, že data jsou zde šifrovaná, a tak se k nim nemůže dostat třetí osoba. Takovou bezpečnost webu oceníme zejména v případě, kdy se přihlašujeme do internetového bankovnictví nebo vyplňujeme citlivé údaje při nákupu produktů u obchodníků na internetu atd.

ChromeSS

Zelený zámeček zde znamená, že web splňuje bezpečnostní normy včetně důvěryhodného certifikátu. Díky aktualizaci je vývojářům umožněno zjistit, zda jejich web tyto normy splňuje a proč.

Důvěryhodné weby označené zeleným zámečkem mají také https protokol místo htttp. Https zachovává integritu webu a zároveň zajišťuje šifrované spojení s uživateli. Prozatím je zmíněná aktualizace k dispozici pouze v beta verzi pro vývojáře, ale v následujících několika dne bude zpřístupněna všem, kteří ji budou chtít využít.

Zdroj/foto: mashable, flickr

 

Komentáře

Nahoru