Nový MacBook podporuje také externí baterie

Před několika týdny společnost Apple zase trochu zacloumala počítačovým světem a dala signál všem (ne)odborníkům, aby se zase mohli chvíli hádat. Představila nový  MacBook s jediným konektorem. Jde o nový USB – Type C konektor, přes který děláte všechno. Předpovídá se, že si majitelé nových MacBooků budou muset dokoupit “roztrojku” za 80 dolarů. 

Dnes jsme se ale dozvěděli, že MacBook a jeho USB – Type C podporuje externí nabíjení.

macbook-recharge-usb-770

Mnoho uživatelů si zvyklo na externí nabíječky pro své iPhony či iPady. Díky nim vydrží bezproblémově celý den bez hledání zástrčky a udrží vaše zařízení na 100%. Mluvíme samozřejmě o starších modelech jako iPhone 4/5, které dobíjet potřebovali. Nové iPhone 6 a 6 Plus s vámi celý den bez problému zvládnou.

Ovšem, když se ale podíváte na počítače, tak žádnou externí nabíječku určené pro ně jsme zatím nedopátrali. Přichází však nový MacBook a jeho konektor, který externí nabíjení podporuje, což znamená, že pro výrobce příslušenství baterií se zde otvírá zcela nový trh. Jde o velmi zajímavou novinku, kterou určitě spousta MacBookářů ocení. Vzhledem k tomu, že nový MacBook vydrží samo sebou 10 hodin na jedno nabití, tudíž kdyby se podařilo vytvořit externí nabíječku, která by prodloužila výdrž o dalších 5-10 hodin, měli bychom notebook, který by se mohl používat prakticky jeden celý den a to bez jediného nabití.

Doposud nebylo možné externě nabíjet MacBook, protože měly konektor MagSafe, který si Aple hodně silně chránil. Znamenalo to tedy, že výrobci nemohli kopírovat patent Applu, jinak by byli okamžitě trestně stíhání. 

zdroj: bgr.com

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru