Nový koncept Audi: terénní elektromobil s drony u světlometů

Nový koncept Audi: terénní elektromobil s drony u světlometů

Audi není značka, kterou byste obvykle spojovali s dobrodružstvím v terénu, ale to nezabránilo automobilce v tom, aby na své nové koncepci na veletrhu ve Frankfurtu představila něco šokujícího – Audi AI. Než se dostaneme ke specifikacím, mějte na paměti, že se jedná pouze o koncept a nemusí se nikdy dostat do výroby. 

Trail AI: Trail je čtvrtá v řadě autonomních konceptů od Audi, kterým předchází Audi AI: Con, AI: Me a AI: Race. Je to určitě koncept typu: velká, robustní 22palcová kola; výkonná baterie se 400 až 500 kilometry terénního dosahu; obrovské čelní sklo. Pohonná jednotka AI: Trail se skládá ze čtyř elektromotorů s výkonem 320 kilowattů a maximálním točivým momentem 1 000 Newton metrů.  Snaha o autonomii terénního vozidla zní zvláštně, ale Audi vysvětluje, že samohybný systém AI: Trail není určen k použití výhradně mimo vyvedenou cestu.

Snímek obrazovky 2019-09-14 v 15.44.44

 

Snímek obrazovky 2019-09-14 v 15.44.33

Snímek obrazovky 2019-09-14 v 15.45.08

 

Místo konvenčních dálkových světel je Audi AI: Trail vybaven celkem pěti bezhrotovými trojúhelníkovými elektricky ovládanými drony s integrovanými maticovými LED prvky. Jsou schopni přistát na střešním nosiči nebo přímo na střeše vozidla a dokovat na indukční nabíjecí prvky. Díky své výrazně lehké konstrukci mohou létat před AI: Trail, spotřebovávají poměrně málo energie v procesu a osvětlují cestu vpřed, čímž zcela nahrazují světlomety. V případě potřeby generují palubní kamery obraz videa, který lze prostřednictvím ovladače Wi-Fi přenést na displej před řidičem.

Zdroj, foto: theverge.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru