Dnes vyšlo 15 článků

Nový koncept Alpine Alpenglow byl představen na pařížském autosalonu

Nový koncept Alpine Alpenglow byl představen na pařížském autosalonu

Alpine se připravuje na plně elektrickou budoucnost – a tato značka, která patří Renaultu, odhalila budoucnost v podobě tohoto kontroverzního konceptu. Jmenuje se Alpenglow a byl odhalen na pařížském autosalonu 2022.

Alpine Alpenglow – který má vzhled sportovního prototypu závodního vozu z Le Mans – je popisován jako “výchozí bod pro všechny budoucí designy, technologie a průlomy značky Alpine”.

Prvky, jako jsou některé povrchové úpravy, a dokonce i barva, by se však mohly rozšířit do celé nové řady Alpine, protože společnost se přizpůsobuje elektromobilitě. Alpine tvrdí, že světelná úprava – s červeným pruhem na přídi a složitými LED prvky po obou stranách, dále pak velmi ostrými svislými zadními světly – bude přímo inspirovat její budoucí modely.

Koncept je přes pět metrů dlouhý a dva metry široký, ale jen metr vysoký – další důkaz jeho inspirace v okruhových vozech. Sama společnost Alpine uvádí, že jeho dlouhá křídla jsou odkazem na závodní vůz A220 Alpine ze šedesátých let. Předváděný vůz je skutečně také jednomístný, řidič je umístěn uprostřed vozidla mezi dvěma vysokotlakými vodíkovými nádržemi.

Alpine uvádí, že volba pohonného ústrojí vyjadřuje přesvědčení, že by měla u svých budoucích modelů zkoumat více než jen běžný pohon elektromotorem. Hybridní spalovací motor poháněný vodíkem je “šetrný k životnímu prostředí a přichází s nenapodobitelným potěšením z jízdy, které tato technologie poskytuje”, tvrdí firma.

V interiéru se nachází volant inspirovaný volanty závodních vozů LMP1, který obsahuje ovládací prvky mnoha funkcí vozu, hranolový otvor na klíče, který se po nastartování vozu rozsvítí a doplní osvětlenou pyramidu na palubní desce, a trojúhelníkové motivy na detailech, které mají odkazovat na alpská pohoří.

Zdroj, foto: autoexpress.co.uk

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru