Dnes vyšlo 15 článků

iPhone 6s a 6s Plus: Očekávané funkce, vzhled a cena

Již dnes, 9. září, bude představen nový, dlouho očekávaný iPhone 6s. Tento model iPhonů má být skutečně revoluční. Půjde vůbec o největší posun v historii iPhonů. Na internetu se již objevila spousta článků o tom, čím vším nás nový iPhone překvapí. Dnes vám přinášíme shrnutí, jakými vlastnostmi dnes večer iPhone 6s zazáří a proč byste si měli pořídit právě tento model.

Dnes, 9. září 2015 bude představen nový a dlouho očekávaný iPhone 6s. Již před nedávnem jsme vám představili uniklé fotografie, které se objevily na jedné čínské sociální síti. Na internetu jste si již jistě přečetli spoustu informací týkajících se nových funkcí tohoto nového modelu iPhonu. Nyní vám přinášíme užitečný souhrn, abyste si mohli vytvořit lepší obrázek o tom, co vše můžete od nového iPhonu očekávat.

Vzhled

Na čínské sociální síti se během srpna objevily uniklé fotografie iPhonu 6s. Je z nich zřejmé, že nový iPhone si zachová současný vzhled s tím, že půjde o vylepšenou verzi iPhonu 6. Změny jsou tedy očekávány spíše uvnitř telefonu. O jaké změny půjde? Čtěte dál.

2015-09-09_094647

vzhled nového iPhonu se příliš nezmění

Vylepšený fotoaparát

Společnost Apple se zde také zaměřila na vylpšení fotoaparát. Nový iPhone nabídne 12-megapixelový fotoaparát se zadním snímačem. Toto vylepšení slibuje zejména zlepšení kvality fotografií při přiblížení. Zadní fotoaparát umožní také nahrávání 4K videí.

2015-09-09_094634

12-megapixelový fotoaparát se zadním snímačem

2GB RAM

Nové smartphony iPhone 6s a iPhone 6s Plus by také měly mít rychlejší 2GB RAM paměti, což jistě uživatelé nových iPhonů velmi ocení. Kapacita RAM bude oproti minulému modelu dvakrát vyšší.

A9 procesor

Nový iPhone bude také vybaven A9 procesorem, který by měl být oproti procesoru A8 energeticky efektivnější a samozřejmě rychlejší a podstatně menší. Dle informací, které na internet unikly, by měl být vyráběn společností Samsung, se kterým byl Apple údajně v jednání ohledně výroby čipů.

2015-09-09_122026

Výkonnější A9 procesor

Baterie

Dlouho se spekulovalo o tom, zda nabídne nový iPhone 6s delší životnost baterie. V tomto ohledu asi budete zklamaní. Nová baterie bude mít oproti předchozímu modelu s kapacitou 1800 mAh kapacitu nižší, a to 1715 mAh. Změnu však koncoví uživatelé příliš pozorovat nebudou. Vyšší životnost baterie společnost Apple plánuje u iOS 9.

2015-09-09_105942

Baterie bude mít o něco nižší kapacitu

Nové způsoby zabezpečení ?

Nový patent, který byl udělen společnosti Apple naznačuje, že by očekávaný iPhone 6s a iPhone 6s Plus mohl být vybaven další bezpečnostním prvkem, díky kterému bude možné odemykat zařízení pomocí rozpoznání obličeje svého majitele. Obličej by byl zachycován pomocí předního fotoaparátu.

Otázkou ale je, zda nový iPhone tuto možnost v novém iPhonu využije. Odemykání pomocí otisků prstů se stále zdá být o něco bezpečnější.

Force touch displej

U nového iPhonu pravděpodobně můžete očekávat Force Touch displeje. Pomocí malých elektrod tento displej rozpozná sílu, jakou na něj uživatel tlačí. Rozliší tedy lehký dotyk od silnějšího tlačení a díky této technologii umožní při silnějším stlačení vyvolat další akce.

2015-09-09_111716

Nový displej pravděpodobně rozpozná sílu tlaku a tím vyvolá další akce

Cena

A na závěr ještě odpověď na otázku, která bude asi zajímat každého zájemce o nový model iPhonu. Za jakou cenu si budete moci iPhone 6s a iPhone 6s Plus pořídit? U iPhone 6s se bude prodejní cena pohybovat kolem 20 000 CZK, u modelu iPhone 6s Plus pak kolem 23 000 CZK.

Zdroj/foto: highsnobiety, ibtimes, macworld, macrumors

Komentáře

Nahoru