Dnes vyšlo 15 článků

Nový iPad bude v prodeji už od 16. března

Nový iPad bude v prodeji už od 16. března

Přestože pro zájemce z USA, Velké Británie, Kanady, Německa a Francie o nový iPad začne prodej 16. 3. 2012, mohou jej již nyní předběžně objednat na webu společnosti.

Na prezentaci v San Francisku Tim Cook prohlásil, že přecházejí na úplně novou úroveň, která mění standarty prvního pokolení iPadů.

Jak mnozí předpokládali, rozlišení obrazovky bude 2x větší než u předchozí verze, tedy  2048×1536 (3,1 milionu pixelů). Obraz bude sytější (až o 44 % vyšší sytost) a bude lepší než TV přijímače HD. Nová verze bude mít vylepšený čip A5X se čtyřjádrovou grafikou, což ji učiní 4x rychlejší než iPad 2. Základem je stále procesor Samsung ARM Cortex A9.

Vybaven má být kamerou s 5Mpix senzorem. Optická čočka má mít větší světelnost f/2,4.

Zařízení bude podporovat vysokorychlostní mobilní sítě 4. pokolení, které budou v USA přenášet telekomunikační společnosti AT&T a Verizon. Sítě standartu 4G umožní předávat informace 10x rychleji než u 3G. Nový iPad tak bude prvním zařízením Apple, které bude podporovat standart 4G.

Vnější vzhled modelu připomíná předchozí verzi a bude v černé a bílé variantě. Ve srovnání s iPad 2 bude trochu těžší a tlustší. Váha bude 590 g proti 480 g přechozí verze a tloušťka bude od 8,8 mm do 9,4 mm. Diagonála displeje zůstala na 9,7 palce, pracovat bude stejně 10 hodin bez dobití (9 hodin v režimu 4G).

Hlavní novinkou je zřejmě vylepšený hlasový pomocník Siri. Zatím pracoval hlavně v americké angličtině a nyní má obsáhnout i akcenty anglického jazyka a další jazyky.

Tato verze nemá být dražší než verze předchozí. Základní model s Wi-Fi a pamětí 16 GB bude stát v USA 499 $, 32 GB a 64 GB – 599 $ a 699 $. Verze s podporou 4G bude stát 629 $, 729 $ a 829 $.

A jak se nový produkt jmenuje? Invence tentokrát zapracovala naplno. „Zatím“ má jméno „Nový iPad“. Takže pozor, až budete objednávat! Nový iPad je každý jiný iPad, pokud nebyl používám!

Zajímavé je připomenout, že iPad a iPad 2, které byly představeny v lednu 2010, se staly naprostými trháky. Bylo prodáno 55 milionů těchto zařízení a jejich podíl na trhu dosáhl 75 %. Troufne si někdo odhadnout, jak se bude prodávat  “Nový iPad“?   

Zdroj: Sketchclub.com, MTVhive.com

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru