Nový inzerát Apple ukazuje k iWatch OS

Nový inzerát Apple ukazuje k iWatch OS

Softwarový tým zařízení Apple podle nového inzerátu hledá softwarového inženýra pro vytváření a udržování softwaru spouštěného na všech současných a budoucích zařízení.

Inzerát nemá nic prozradit, ale…

Na webu Apple, kde inzeruje volná pracovní místa, je nabízena pozice „OS softwarového inženýra“. Popis je na první pohled dost obecný, ale jeho znění naznačuje, že Apple pracuje na nové verzi iOS.

Apple tvrdí, že pracuje s týmem 100 inženýrů, aby se co nejdříve uvolnily pověstmi opředené iWatch. Apple potřebuje softwarového inženýra, který má zkušenosti v psaní kódu, zvládá hardwarové a softwarové úkony.

Koncept iWatch

Koncept iWatch

Současné a budoucí

„V této roli budete jednotlivý vývojář přispívající k softwarovému řešení pro iPhone/iPod/iPad/Apple TV, vytvářející a udržující nástroje používané různými týmy v rámci společnosti a jednající s několika smluvními výrobci,“ tvrdí inzerát.

Dobře. Nicméně zaměřte se na „jako softwarový inženýr iOS budete zodpovědný za vytváření a udržování interního softwaru běžícího na všech současných a budoucích Apple zařízeních obsahujících iOS.“

Aby Apple nepotvrdil žádné spekulace, zmiňuje jen známé produkty iPhone, iPod, iPad a Apple TV. Ovšem stejně jako řada iPodů a Apple TV i iWatch by měly mít svoji vlastní variantu iOS.

Co byste měli umět, pokud chcete pracovat v Apple?

Nováček bude mít odpovědnost napříč všemi aspekty vývoje produktů a zkušebního cyklu. Tyto úkoly budou zahrnovat následující:

  • vývoj a ladění aplikací, protokolů, frameworků a utilit pro příkazové řádky
  • urdžování stávajících aplikací a nástrojů během update softwaru
  • interakce s hardwarem, OS, provozními zkouškami a různými dalšími týmy po celém Apple
  • ladění hardwarových a softwarových problémů na iOS zařízeních
  • podpora rozvoje hardwarového stavu lokálně i vzdáleně
  • plusem jsou zkušenosti s laděním OS a hardwarovou interakcí

Uchazeči, kteří opravdu chtějí vykonávat práci na této pozici, musí ovládat objektově orientované programování v C, znalosti Cocoa, musí mít základní kvalifikace s laděním chyb v C, zkušenosti s příkazovým řádkem a vývojem v Linuxu a OS X.

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru