Nový hit sociálních sítí: Dosáhnete si za zády na pupík?

Začalo to na čínské sociální síti Weibo, ale pravděpodobně je jen otázkou času, než toho bude plný Facebook. První příspěvky už se začínají objevovat i na Instagramu a Twitteru. Celá akce se jmenuje „Pupíková výzva“ a jde o to, že si obtočíte ruku za zády a pokusíte se dotknout svého pupíku. Pak to ještě druhou rukou musíte zvládnout vyfotit.

Na Weibo se k výzvě připojilo už přes 130 milionů lidí, dokonce i místní celebrity. Například Sehun z chlapecké skupiny Exo, o které jste pravděpodobně v životě neslyšeli, nebo herečka Yang Mi, která má na Weibo přes 50 milionů followerů.

1

wtoc_bellybuttonchallenge

Kdo s tím přišel?

Povídá se, že výzvu způsobila jakási americká studie, která tvrdí, že ženy, které to zvládnou, mají dobrou postavu, a ty ostatní potřebují zhubnout. Možná na tom něco bude. Ale daleko spíš je to o tom, jak dlouhé máte ruce a jak šikovné. Jestli jste to už zkoušeli, asi jste došli k závěru, že jednou rukou vám to jde lépe než druhou. A určitě to není tím, že byste mezitím ztloustli. Navíc třeba tato slečna, která váží 41 kilo, se dotknout pupíku nezvládne.

cant_make_it

Každopádně pro lidi, co mají na břichu trochu více tuku, než je zdravé, je výzva problematická. Ale všechno jde nějak vyřešit. 🙂

a

A co vy? Dotknete se?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru